Մեկնարկել է ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի 8-րդ հուշամրցաշարը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին նվիրված Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի կողմից արդեն ավանդական դարձած հուշամրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Ութ տարի անընդմեջ կազմակերպվող հուշամրցաշարին այս տարի մասնակցում են շուրջ 600 մարզիկներ՝ Երևանից և ՀՀ մարզերից, ինչն աննախադեպ ցուցանիշ է:
Շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետին ֆեդերացիային մշտապես աջակցելու և միջոցառմանը մասնակցելու համար՝ Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանը հուշամրցաշարի կազմակերպման և անցկացման գործում ունեցած ներդրման համար քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է հանձնել «Անդրանիկ Մարգարյան» խորհրդանշական հուշանվեր:
Սպորտի մասսայականացմանն ու զարգացմանը, ինչպես նաև ՀՀ-ում Դուքենդո մարզաձևի զարգացմանն աջակցություն ցուցաբերելու և հուշամրցաշարը լավագույնս կազմակերպելու համար Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով էլ պարգևատրվել են Դուքենդո միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ Գոռ Վարդանյանը, Հայաստանի Դուքենդո ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանը, գլխավոր մրցավար Խաչիկ Նարգիզյանը և Դուքենդո Ավան մասնաճյուղի նախագահ Տիգրան Սեդրակյանը: Մի շարք մարզիչներ էլ արժանացել են Երևանի քաղաքապետի շնորհակալագրերի:
Հուշամրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողության շրջանակում Դուքենդո Ավան մասնաճյուղի մարզիկները հանդես են եկել ցուցադրական ելույթներով: 2008 թ.-ից անընդմեջ կազմակերպվող հուշամրցաշարի անցկացման նպատակը, կազմակերպիչների խոսքով, երեխաների ֆիզիկական պատրաստվածությունը ստուգելուն զուգահեռ, նրանց մեջ նաև հայրենասիրության ու հայրենիքի հանդեպ պատասխանատվության զգացումի սերմանումն է:

Стартовал 8-ой мемориальный турнир федерации Дукендо Армении, посвященный памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии открытия 8-ого мемориального турнира федерации Дукендо Армении, посвященный памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна. В ставшем традиционным мемориальном турнире, который проходит уже 8-ой год, участвуют почти 600 спортсменов из Еревана и областей РА.
Выразив благодарность мэру Еревана за постоянное содействие и участие в мероприятии, президент Федерации Дукендо Армении Айк Варданян вручил мэру Тарону Маргаряну памятный сувенир за вклад в дело организации и проведения мемориального турнира.
За популяризацию и развитие спорта, а также за содействие развитию Дукендо в Армении и организацию мемориального турнира, почетными грамотами мэра Еревана были награждены президент Международной Дукендо Гор Варданян, главный судья Хачик Наргизян и президент филиала Дукендо административного района Аван Тигран Седракян. Ряд тренеров удостоились благодарственных грамот мэра Еревана.
В рамках торжественной церемонии открытия мемориального турнира, спортсмены из филиала Дукендо-Аван, выступили с показательными номерами.
По словам организаторов, цель проведения турнира, который проходит с 2008 года, параллельно с проверкой физподготовки детей, сформировать у них чувство патриотизма и ответственности к родине.