Մեկնարկել է Իշխան Մկրտչյանի հիշատակին նվիրված ազգային ավանդական կարատե-դո «ֆուդոշին» ասոցիացիայի հանրապետական մրցաշարը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Ազգային միացյալ կուսակցության անդամ, բռնադատված Իշխան Մկրտչյանի հիշատակին նվիրված ՀՀ ազգային ավանդական կարատե-դո «ֆուդոշին» ասոցիացիայի հանրապետական մրցաշարի հանդիսավոր բացման արարողությանը: Մրցաշարին ներկա են եղել նաև Իշխան Մկրտչյանի գաղափարակից ընկերներն ու հարազատները:
Ցուցադրական ելույթներով հանդես են եկել ասոցիացիայի անդամ-մարզիկները, այդ թվում՝ ՀՀ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաները:
Հայաստանում ավանդական կարատեի զարգացման և մասսայականացման գործում ներդրած ավանդի համար ազգային ավանդական կարատե-դո «ֆուդոշին» ասոցիացիայի պատվավոր նախագահ Նվեր Թորոսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին է հանձնել ասոցիացիայի շնորհակալագիրը:

В Ереване стартовало первенство «Национальной ассоциации традиционного каратэ-до «фудошин», посвященное памяти Ишхана Мкртчяна
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял участие в торжественной церемонии открытия первенства «Национальной ассоциации традиционного каратэ -до «фудошин», посвященное памяти Ишхана Мкртчяна. На открытии первенства присутствовали также друзья и родные Ишхана Мкртчяна.
С показательными номерами выступили спортсмены ассоциации, в том числе воспитанники военно-спортивного училища имени Монте Мелконяна.
За вклад в дело развития и популяризации вида спорта, почетный председатель ассоциации традиционного каратэ-до «фудошин» Нвер Торосян вручил мэру Тарону Маргаряну благодарственную грамоту ассоциации.