Մեկնարկել են «Նոր անուններ» միջտարածաշրջանային հիմնադրամի կողմից անցկացվող լսումները
Երևանի և Մոսկվայի միջև մշակութային համագործակցության ընդլայնման ծրագրերի շրջանակում Երևան է ժամանել Ի. Ն. Վորոնովայի անվան «Նոր անուններ» միջտարածաշրջանային բարեգործական հասարակական հիմնադրամի պատվիրակությունը՝ հիմնադրամի փոխնախագահ Ալեքսանդր Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ և հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Կոմիտասի անվան ինստիտուտ-թանգարանում մեկնարկել և անց են կացվել քաղաքապետարանի ենթակայության երաժշտական և արվեստի դպրոցների սաների հատուկ լսումները: Ծրագրին մասնակցել է 6-15 տարեկան 23 պատանի երաժիշտ: Լավագույն մասնակիցները գալա համերգին կպարգևատրվեն դիպլոմներով և կարժանանան անվանական կրթաթոշակի:
Նշենք, որ այս տարի նախաձեռնությունն իրականացվում է Երևանի և Մոսկվայի միջև ստորագրված 2018-2021թթ. համագործակցության ծրագրով:
Երևան կատարած այցի շրջանակում նախատեսված են նաև Մոսկվայից ժամանած հյուրերի մասնակցությամբ վարպետության դասեր:

Стартовали прослушивания, проводимые межрегиональным фондом «Новые имена»
В рамках программ по расширению культурного сотрудничества между Ереваном и Москвой в Ереван прибыла делегация межрегионального благотворительного общественного фонда «Новые имена» имени И.Н. Вороновой во главе с заместителем  председателя фонда Александром  Петросяном.  При содействии мэрии Еревана и по инициативе фонда в музее-институте имени Комитаса были проведены прослушивания учащихся муниципальных музыкальных школ и школ искусства. В программе приняли участие 23 юных  музыканта от 6-и до 15-и лет. Лучшие участники будут награждены дипломами и получат именные стипендии в рамках гала-концерта.
Отметим, что в этом году инициатива была осуществлена в рамках подписанной программы сотрудничества между Ереваном и Москвой на 2018-2021гг.