Մոսկվայի և Երևանի միջև գործարար համագործակցության համաժողով՝ «Մոսկվայի օրերը Երևանում» ծրագրի շրջանակում
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում կազմակերպվել է Մոսկվայի և Երևանի միջև գործարար համագործակցության համաժողով, որի ընթացքում առանձին անցկացվել են հանդիպում-քննարկումներ՝ «Ապագային ուղղված քաղաքներ» ներդրումային և զարգացման ծրագրերի, «Զբոսաշրջային ներուժ ու զարգացման հեռանկարներ», ինչպես նաև «Խելացի քաղաքի ինովացիոն նոր լուծումներ, քաղաքի կառավարում և բարեկարգում» թեմաների շուրջ:
Համաժողովի բացմանը ներկա են գտնվել Երևանի քաղաքապետի գլխավոր խորհրդական Վանո Վարդանյանը, Երևանի ավագանու անդամներ, Մոսկվայի կառավարության նախարար, արտաքին տնտեսական և միջազգային կապերի դեպարտամենտի ղեկավար Սերգեյ Չերյոմինը, Մոսկվայի քաղաքային դումայի նախագահ Ալեքսեյ Շապոշնիկովը, ինչպես նաև Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարներ և քաղաքապետարանի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, գործարարներ:
Կողմերը քննարկել են երկուստեք գործարար միջավայրի բարելավման, քաղաքային ծրագրերում ներդրումների ներգրավման և նշված ուղղություններով քաղաքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները:

В рамках программы «Дни Москвы в Ереване» прошел форум делового сотрудничества между Ереваном и Москвой
В рамках мероприятий программы «Дни Москвы в Ереване» был организован форум делового сотрудничества между Ереваном и Москвой, в ходе которого по отдельности были проведены встречи-обсуждения на темы - «Города, устремленные в будущее», «Туристический бизнес: потенциал и перспективы развития», а также «Инновационные решения технологий умного города».
На открытии форума присутствовали главный советник мэра Еревана Вано Варданян, члены Совета Старейшин Еревана, министр Правительства Москвы, руководитель Департамента внешнеэкономических и международных связей города Москвы Сергей Черёмин, председатель Московской городской Думы Алексей Шапошников, а также руководители административных районов Еревана и представители аппарата мэрии, бизнесмены.
Стороны обсудили программы, направленные на улучшение бизнес-среды, привлечение инвестиций в городские программы и дальнейшие планы.