Մոսկվայում անցկացվել է «Ոսկե նուռ» հայկական արտադրության ապրանքների հերթական տոնավաճառ-փառատոնը
Մոսկվայում Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցչության նախաձեռնությամբ՝ սեպտեմբերի 18-20-ը Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում անցկացվել է արդեն ավանդական դարձած «Ոսկե նուռ» փառատոնը։ Փառատոնի մասնակից ապրանքարտադրողները ներկայացրել են հայկական ավանդական սննդամթերք, գորգեր, ազգային-գեղագիտական ձեռագործ ապրանքատեսակներ, խորհրդանշական հուշանվերներ, հագուստ և այլն։
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից ողջունելով ներկաներին՝ Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Դավիթ Գևորգյանը նշել է, որ «Ոսկե նուռ» ամենամյա փառատոնը Երևանի և Մոսկվայի գործընկերության ևս մեկ ամրան է։

В Москве прошел очередной фестиваль- ярмарка армянских товаров «Золотой гранат»
По инициативе представительства мэрии Еревана в Москве, с 18-го по 20-е сентября в столице РФ прошел ставший традиционным фестиваль «Золотой гранат». Товаропроизводители, принявшие участие в фестивале, представили традиционные армянские продукты питания, ковры, изделия ручной работы, сувениры и одежду.
Начальник управления внешних связей аппарата мэрии Еревана Давид Геворгян от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна поприветствовав присутствующих отметил, что ежегодный фестиваль «Золотой гранат» является еще одним звеном в партнерстве Еревана и Москвы.