Մոսկվայում կայացել է «Synergy Global Forum 2016» ամենամյա բիզնես-համաժողովը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Դավիթ Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվայում մասնակցել է «Synergy Global Forum 2016» ամենամյա բիզնես-համաժողովին, որն այս անգամ համախմբել էր ՌԴ-ից, ԱՊՀ երկրներից և Եվրոպայից ավելի քան 6000 մասնակիցների: Համաժողովի շրջանակում վարպետության դասերով հանդես են եկել մարքեթինգի, նեյրո-մարքեթինգի, ֆինանսների, ժամանակի կառավարման ոլորտների առաջատար մասնագետներ Բոդո Շեֆերը, Դևիդ Ալլենը, Իգոր Մաննը: «Synergy Global Forum 2016»-ի հատուկ հյուրն աշխարհահռչակ Գայ Կավասակին է եղել:
Հետխորհրդային երկրների միջև նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտում փորձի փոխանակման կոնֆերանսի շրջանակում քննարկվել է քաղաքային տրանսպորտի, սոցիալական հարմարությունների, առողջապահության, կրթության և անվտանգության ոլորտներում կառավարման ժամանակակից տեխնոլոգիաների և արդի լուծումների կիրառումը: Երևանյան պատվիրակության անդամ, «Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոն» ՓԲԸ տնօրեն Սարգիս Մանուկյանն իր ելույթում, ըստ ուղղությունների, մանրամասն ներկայացրել է Երևանի «Խելացի քաղաք» ծրագրի կայացման մոտեցումները:
Համաժողովի շրջանակում քննարկված թեմաների հետ կապված առաջարկները գործնականում կիրառելու և փորձի փոխանակման նպատակով հանդիպումներ են կազմակերպվել նաև Մոսկվայի Երթևեկության կառավարման կազմակերպման, Կրթության տեխնոլոգիական արդիականացման և Հանրային ծառայությունների բազմաֆունկցիոնալ կենտրոններում:

В Москве состоялся ежегодный бизнес-форум «Synergy Global Forum 2016»
Делегация, возглавляемая начальником управления внешних связей аппарата мэрии Еревана Давидом Геворгяном приняла участие в ежегодном бизнес-форуме «Synergy Global Forum 2016», который собрал более 6000 участников из РФ, СНГ и Европы.
В рамках форума были организованы мастер-классы ведущих специалистов в области маркетинга, нейро-маркетинга, финансов, управления временем - Бодо Шефера, Дэвида Аллена, Игоря Манна. Специальным гостем форума «Synergy Global Forum 2016» был всемирно известный Гай Кавасаки.
В рамках форума по обмену опытом в области инновационных технологий была обсуждена тема применения современных технологий управления в сферах городского транспорта, социальных удобств, здравоохранения и безопасности.
В своем выступлении член ереванской делегации, директор «Центра технологий управления города Ереван» Саргис Манукян подробно представил подходы становления программы Еревана «Умный город».
В рамках бизнес-форума были также организованы встречи в центре организации дорожного движения Правительства Москвы, в центре технологической модернизации образования и многофункциональном центре предоставления общественных услуг.