Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է պարալիմպիական խաղերի և աշխարհի առաջնության չեմպիոնների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ընդունել է պարալիմպիական խաղերի և աշխարհի առաջնության չեմպիոններին: ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի դեսպանության նախաձեռնությամբ հունիսի 15-17-ը Հայաստան էին այցելել ԱՄՆ մարզական բանագնացներ, անվասայլակով բասկետբոլիստներ՝ Ռոզ Հոլերմանն ու Սթիվ Սերիոն: Այցը կայացել է ըստ ԱՄՆ պետքարտուղարության կրթական ու մշակութային գործերի բյուրոյի «Մարզական բանագնացներ» ծրագրի: Նպատակը հայ-ամերիկյան փոխգործակցությունն ամրապնդելն է, ինչպես նաև երիտասարդների համար մեծ հնարավորություններ ապահովելը:
Պարալիմպիական խաղերի և աշխարհի առաջնության չեմպիոններ, բազմաթիվ մեդալների արժանացած Ռոզ Հոլերմանն ու Սթիվ Սերիոն, հայ երիտասարդների և հաշմանդամություն ունեցող մարզիկների մասնակցությամբ, Երևանում և Գյումրիում անցկացրել են մարզումներ, աշխատարաններ և վարպետության դասեր:
Հունիսի 17-ին Ազատության հրապարակում կազմակերպվեց անվասայլակով բասկետբոլի ցուցադրական խաղ: Ծրագիրն իրագործվել է Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանի անվասայլակով բասկետբոլի ֆեդերացիայի, «Այբ» դպրոցի, Շենգավիթի մանկապատանեկան մարզադպրոցի և Շիրակի պետական համալսարանի հետ համագործակցությամբ:

Мэр Тигран Авинян встретился с чемпионами Паралимпийских игр и мира
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чемпионов Паралимпийских игр и мира. По инициативе посольства США в Армении с 15 по 17 июня американские спортивные посланники — спортсмены, занимающиеся баскетболом на колясках, Роуз Холлерманн и Стив Серио посетили Армению. Визит состоялся в рамках программы «Спортивные посланники» Бюро по вопросам образования и культуры Государственного департамента США. Цель программы — укрепление армяно-американского сотрудничества, а также расширение возможностей для молодежи.
Чемпионы Паралимпийских игр и мира, многократные призёры международных соревнований Роуз Холлерманн и Стив Серио провели тренировки, семинары и мастер-классы в Ереване и Гюмри для армянской молодежи и местных спортсменов с ограниченными возможностями.
17 июня на Площади Свободы состоялся показательный матч по баскетболу на колясках. Мероприятие было организовано при сотрудничестве мэрии Еревана, Федерации баскетбола на колясках Армении, школы «Айб», детско-юношеской спортивной школы Шенгавита и Ширакского государственного университета.