Նախկինում կառուցված օբյեկտների մուտքերը հարմարեցվում են հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող անձանց
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ ընթացքի մեջ են նախկինում կառուցված օբյեկտների մուտքերը հենաշարժողական խնդիրներ ունեցող անձանց հարմարեցնելու նպատակով սեփականատերերի կողմից թեքահարթակների կառուցման աշխատանքները: 63 օբյեկտներում դրանք արդեն ավարտված են, և մուտքերն ապահովված են թեքահարթակներով: Կատարված աշխատանքները դրական են գնահատվել ներգրավված շահառու կազմակերպությունների ներկայացուցիչների կողմից: Խորհրդակցությունը վարող քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը, փոխանցելով քաղաքապետի հանձնարարականը, նշել է, որ պետք է շարունակել աշխատանքներն ու դրանց ընթացքի նկատմամբ մշտական հսկողություն սահմանել:
Բաղրամյան պողոտայի 4-րդ նրբանցքի հ.15 4-րդ աստիճանի վթարային շենքի բնակիչների խնդրի հետ կապված՝ զեկուցվել է, որ տեղում կատարվել են ուսումնասիրություններ, գույքագրվել փաստացի զբաղեցրած տարածքներն ու, համաձայն քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարականի, հանդիպում է կազմակերպվել բնակիչների հետ և քննարկվել հարցի լուծման հնարավոր տարբերակները:
Առևտրի և սպասարկումների վարչության պետը զեկուցել է, որ մայրաքաղաքում ավտոկայանումների համար ապօրինի գումարների գանձման դեպքերը բացառելու նպատակով շարունակվում է իրականացվել խիստ հսկողություն, հայտնաբերված բոլոր դեպքերի մասով էլ նյութերն ուղարկվում են Երևան քաղաքի դատախազություն, ինչպես նաև իրավապահ այլ մարմիններ՝ համապատասխան ընթացք տալու համար:
Առողջապահության վարչության պետը զեկուցել է, որ քաղաքապետի հանձնարարությամբ շարունակվում է «Ձեզ համար, կանայք» առողջապահական ակցիայի շրջանակում բուժհաստատություններ դիմած և նախապես վիրահատության ուղեգրված կանանց վիրահատման գործընթացը: Հերթագրված 1938 կանանցից 1793-ն արդեն վիրահատվել են: Եվս 145 կին դեռ պետք է վիրահատվի: Հանձնարարվել է շարունակել քաղաքացիների պատշաճ սպասարկման նկատմամբ հսկողությունը՝ մինչև ծրագրի ամբողջական ավարտը:
Զեկուցվել է, որ մայիսի 1-ին Կենդանաբանական այգու հերթական տարեշրջանի բացումը պատշաճ կազմակերպելու նպատակով այգու տարածքում իրականացվող բարեկարգման աշխատանքները հիմնականում ավարտված են և տարվում են նախապատրաստական վերջին աշխատանքները:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվել նաև ՀՀ սահմանամերձ գոտիներում երևանաբնակ ժամկետային զինծառայողների ծնողների, մասնավորապես, սոցիալապես անապահով ընտանիքների զորամասեր այցելությունները կազմակերպելու ուղղությամբ:

Подъезды построенных ранее объектов адаптируются для людей с нарушениями опорно-двигательного аппарата
28.04.2014
Во время очередного рабочего совещания в мэрии Еревана было доложено, что по поручению мэра Тарона Маргаряна продолжаются работы по строительству пандусов в подъездах зданий. На 63 объектах работы уже завершены и подъезды обеспечены пандусами. Представители заинтересованных организаций оценили работы положительно.
Первый заместитель мэра Камо Ареян, который вел совещание, передавая поручение мэра, отметил, что необходимо продолжить работы и держать их под постоянным контролем.
В связи с проблемой жителей аварийного дома 15 по 4-му переулку проспекта Баграмяна было доложено, что были проведены исследования, инвентаризированы фактически занимаемые территории, а также была организована встреча с жителями и обсуждены возможные варианты решения проблемы.
Начальник управления торговли и услуг доложил, что с целью исключения случаев незаконного взимания платы за автостоянку, продолжается строгий контроль, все материалы о выявленных случаях отправляются в прокуратуру города Ереван.
Начальник управления здравоохранения доложил, что в рамках акции “Для вас женшщины” 1793 из записанных на очередь 1938 женшин уже были прооперированы.
Было доложено, что с целью должной организации открытия 1-го мая очередного сезона Зоопарка, работы по благоустройству территории парка в основном завершены.
По поручению мэра Тарона Маргаряна, были проведены подготовительные работы по организации визитов родителей военнослужащих срочной службы, из Ереванеа в воинские части.