Նոր ավտոբուսների առաջին խմբաքանակը դուրս եկավ երթուղի
Տրանսպորտային բարեփոխումների շրջանակում մայրաքաղաքում այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին սկսեց աշխատանքը հանրային տրանսպորտի նոր շարժակազմը։ Կարևոր է իմանալ, որ նոր ավտոբուսներ պետք է մուտք գործել միա՛յն առջևի դռնից, վճարել ուղևորության սկզբում՝ մետաղադրամ ընդունող սարքերի միջոցով և ուղևորության վերջում ավտոբուսից դուրս գալ ետևի դռնով։
Մինչև միասնական էլեկտկրոնային տոմսային համակարգին անցնելը, վճարման սարքը կընդունի միայն 100 դրամանոց մետաղադրամներ։ Խնդրում ենք ավտոբուսից օգտվելիս ունենալ 100 դրամանոց մետաղադրամներ։
Բարի երթ։
❗ Դեկտեմբերի 12-ից միջին դասի նոր ավտոբուսներով կսպասարկվեն Երևանի ներհամայնքային ավտոբուսային հետևյալ  երթուղիները՝ 3,20,97,99:
Նոր երթուղիների սպասարկումը կիրականացվի, համապատասխանաբար, 18,13,16,16 միավոր շարժակազմերով՝ հետևյալ ուղեգծերով.
h․3 երթուղի
ՀԱԹ - ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 9-ՐԴ ԶԱՆԳՎԱԾ
ՀԱԹ (ս.կ.) - Ա.Բաբաջանյան - Րաֆֆու - Սեբաստիայի - Լենինգրադյան - Կիևյան - Կասյան փ-ներ - Կոմիտասի պ. - Դ.Անհաղթի - Ռուբինյանց փ-ներ - Գայի պ. - Մուրադյան  - Դավիթ Բեկի - Ավետիսյան - Վիլնյուսի փ-ներ - Նոր Նորքի 9-րդ զ/ծ (վ.կ.):
Հետադարձը`  նույն ուղեգծով:
h․20 երթուղի
ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 7-ՐԴ ԶԱՆԳՎԱԾ - ԱՎԱՆ - ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆ
Նոր Նորքի 7-րդ զ/ծ (Դավիթ Բեկի – Ավետիսյան        փ-ների խաչմերուկ) (ս.կ.)  - Ավետիսյան – Մինսկի – Միկոյան – Բ․Մուրադյան փ-ներ – Գայի պող․ - Ստեփանյան –  Մոլդովական – Վախթանգովի փ-ներ - Ավան (Դուրյան թաղ.) - Սաֆարյան -  Խուդյակովի  -  Ալմաթիի - Մարշալ Բաբաջանյան - Աճառյան փ-ներ - Մյասնիկյան պ - Աբովյան պուր. - Աբովյան - Կորյունի - Նալբանդյան փ-ներ- Սայաթ Նովայի - Մաշտոցի  պ-ներ - Խորենացու - Բեյրութի - Գր.Լուսավորչի փ-ներ - Երևանի քաղաքապետարան (վ.կ.):
Հետադարձը` Գր.Լուսավորչի փ. - Մաշտոցի պ. - Մոսկովյան - Աբովյան փ-ներ, շարունակությունը` նույն ուղեգծով:
h․97 երթուղի
ԷՐԵԲՈՒՆՈԻ  ԶԱՆԳՎԱԾ - ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 1-ԻՆ ԶԱՆԳՎԱԾ
Էրեբունու զ/ծ (ս.կ.) - Տիտոգրադյան - Այվազովսկու - Էրեբունու փ-ներ - Արցախի  - Տ.Մեծի պ-ներ - Հանրապետության հրապարակ - Ամիրյան փ. - Մաշտոցի - Մարշալ Բաղրամյան պ-ներ - Կասյան փ.-Կոմիտասի պ.-Դ.Անհաղթի – Ռուբինյանց փ-ներ - Գայի պ. - Լվովյան փ. - Նոր Նորքի 1-ին զ/ծ (վ.կ.):
Հետադարձը ` նույն ուղեգծով:
h․99 երթուղի
ՀԱԹ – ՈՒՌՈՒՑՔԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ
ՀԱԹ (ս.կ.)- Ա.Բաբաջանյան - Րաֆֆու-Սեբաստիայի փ-ներ-Ծով.Իսակովի պ.-  «Հաղթանակ»  կ-ջ -Արգիշտիի - Գր.Լուսավորչի - Ագաթանգեղոսի -  Խանջյան  - Մոսկովյան - Աբովյան փ-ներ - Աբովյան պուր.- Սարալանջի փ - Ազատության պ. -  Ներսիսյան - Ուլնեցու - Հասրաթյան - Քանաքեռցու - Ֆանարջյան փ-ներ - Ուռուցքաբանության ինստիտուտ(վ.կ):
Հետադարձը` նույնը  ուղեգծով:
❗  Միաժամանակ, առանձին ճանապարհահատվածներում իրականացվող շինարարական աշխատանքներով և տեխնիկական հարցերով պայմանավորված ժամանակավորապես.
- ավտոբուսային հ.97 երթուղին կշահագործվի մինչև Նոր Նորքի 1-ին զանգված Նանսենի փողոցով՝ Լվովյան փողոցի փոխարեն.
- ավտոբուսային հ.99 երթուղին կշահագործվի մինչև Ուլնեցու փողոցի վերջնամաս՝ շրջանցելով Հասրաթյան, Քանաքեռցու, Ֆանարջյան փողոցները:

Первая партия новых автобусов вышла на маршруты
В рамках транспортных реформ сегодня, 12-го декабря на маршруты вышли новые автобусы. Важно знать, что садиться на автобус можно только с передней двери, оплатив проезд в начале поездки посредством аппарата, принимаюцего монеты, а выходить нужно через заднюю дверь.
До перехода на единую систему электронных билетов, платежный аппарат будет принимать только 100-драмовые монеты. Просим иметь монеты при себе при пользовании автобусами.
Доброго пути!
❗ С 12-го декабря новые автобусы будут обслуживать следующие внутригородские маршруты Еревана: 3, 20, 97,99. Обслуживание будет проводиться 18,13,16,16 составами соответствено по следующим маршрутам:
Маршрут N 3
Юго-западный массив (ЮЗМ) – 9й массив Нор Норка
Нач.ст. ЮЗМ – ул. А. Бабаджаняна – ул.Раффи – ул.Себастии - ул. Ленинградян – ул. Киевян – ул. Касьяна – пр. КОМИТАСА – УЛ. ДАВИДА АНАКХТА – УЛ. РУБИНЯНЦ, ПР. ГАЯ, УЛ. МУРАДЯНА, УЛ. ДАВИД БЕКА – УЛ.АВЕТИСЯНА – УЛ. ВИЛЬНЮСА – 9Й МАССИВ НОР НОРКА (КОНЕЧНАЯ).
ОБРАТНО ПО ТОМУ ЖЕ МАРШРУТУ,
Маршрут N 20
7-й Массив Нор Норка – Аван – Мэрия Еревана
Нач, ст. 7-й массв Нор Норка (перекресток улицДавид Бека и Аветисяна) – ул. Аветисяна – ул. Минска – ул.Микояна – ул. Б. Мурадяна – пр. Гая - ул. Степаняна – ул. Молдовакан – ул. Вахтангова – Аван (квартал Дуряна) –ул. Сафарянa – ул. Худякова – ул. Алматы – пр. Баграмяна – ул. Ачаряна – пр. Мясникяна – сквер Абовяна – ул. Абовяна – ул. Корюна – ул. Налбандяна – пр. Саят-Новы- пр. Маштоца – ул. Хоренаци –ул. Бейрута – ул. Гр. Лусаворича – Мэрия Еревана (конечная).Обратно – ул. Гр. Лусаворича – пр. Маштоца –ул. Московян – ул. Абовяна, далее-тем же маршрутом.
Маршрут N 97
Массив Эребуни – 1-й массив Нор Норка
нач, ст. Массив Эребуни – ул.Титоградян – ул.Айвазовского – ул. Эребуни – пр. Арцаха – пр. Тиграна Меца – Площадь Республики – ул. Амиряна – пр. Маштоца – пр. Маршала Баграмяна – ул. Касьяна – пр.Комитаса –ул. Давида Анахта – ул. Рубинянц- пр. гая – ул. Львовян – 1-й массив нор Норка (конечная)
Обратно-тем же маршрутом.
Маршрут N 99
ЮЗМ – Институт онкологии
Нач. ст. ЮГМ ул. А. Бабаджаняна –ул. Себастии – пр. Адмирала Исакова – мост Ахтанак – ул. Аргишти – ул. Гр.Лусаворича – ул. Агатангехоса –ул. Ханджяна – ул. Московян – ул. Абовяна – сквер Абовяна – ул. Сараланджи – пр. Азатутян – ул. Нерсисян – ул. Улнеци – ул. Асратяна – ул, Канакерци – ул Фанарджяна – Институт онкологии (конечная).
Обратно тем же маршрутом.
❗ В то же время, в связи с дорожно-строительными и техническими работами на некоторых участках, внесены временные изменения в некоторые маршруты: