Նոյեմբերի 1-ից ավարտվում է «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի 5-րդ տարեշրջանը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնից տեղեկացնում են, որ «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագիրը, եղանակային պայմաններից ելնելով, նոյեմբերի 1-ից ավարտում է 5-րդ տարեշրջանը:
5-րդ տարեշրջանի ընթացքում ծրագրից օգտվել է շուրջ 4000 այցելու, որից 2500-ը՝ զբոսաշրջիկ։ Զբոսաշրջիկների մեծ մասը ՌԴ–ից, Իրանից, Ֆրանսիայից, Գերմանիայից և մի շարք այլ երկրներից են։
«Երևան Սիթի Տուր» ծրագրի շրջանակում կազմակերպվել են երթուղիներ ԼՂՀ-ում զոհված զինծառայողների ընտանիքների երեխաների, մարզերի դպրոցահասակ երեխաների, ուսանողների, տարեցների, հաշմանդամների համար՝ հավատարիմ մնալով տուրիզմի բաժնի՝ սոցիալական նշանակություն ունեցող ծրագրերի իրականացման որդեգրած քաղաքականությանը։
Նշենք նաև, որ «Երևան Սիթի Տուրը» մայրաքաղաքի տեսարժան վայրերով զբոսաշրջային էքսկուրսիաների կազմակերպումը կվերսկսի 2017թ. գարնանը:

1-го ноября завершается 5-й сезон официальной программы городского туристического маршрута «Ереван Сити тур»
Как сообщает отдел туризма мэрии Еревана, принимая во внимание погодные условия, официальная городская туристическая программа «Ереван Сити Тур» 1-го ноября завершает 5-ый сезон.
За этот сезон туристической программой воспользовались почти 4000 человек, из которых 2500 туристы в частности из РФ, Ирана, Франции, Германии и ряда других стран.
За 2016 год отдел туризма продолжил политику реализации социально значимых программ и в рамках программы «Ереван Сити Тур» были организованы туры для детей военнослужащих, погибших в НКР, школьников из областей РА, студентов, лиц с ограниченными возможностями, пожилых людей.
Отметим также, что «Ереван Сити тур» возобновит организацию экскурсий по достопримечательностям столицы весной 2017 года.