«Փոքր տարողության ավտոբուսները երևանյան փողոցներում կհայտնվեն արդեն 2021-ի հունվարից». Հայկ Մարության
Համայնքային բյուջեի միջոցներով գնված 100 փոքր տարողության ավտոբուսների առաջին խմբաքանակն արդեն Երևանում է: Հաջորդ խմբաքանակը՝ 30 ավտոբուս, կներկրվի 2021-ի հունվարին, ևս 40-ը՝ փետրվարին: Նոր ավտոբուսները երևանյան փողոցներում կհայտնվեն արդեն հունվարի կեսից: Բոլոր վարորդները կրելու են համազգեստ:
Նոր ավտոբուսները նոր տրանսպորտային պարկում անձամբ ներկայացրել է քաղաքապետ Հայկ Մարությանը: Ավտոբուսներն ուղևորասրահում ունեն ջեռուցման և օդափոխման հնարավորություն (կոնդիցիոներ), սրահի այնպիսի բարձրություն, որ ուղևորները կարողանան ամբողջ հասակով ազատ կանգնել, վարորդի խցիկում քարտային տոմսավորման և GPS սարքերի միացման հնարավորություն, ուղևորների տեղեկացման էլեկտրոնային 4 ցուցատախտակ, կանգառների ավտոմատ հայտարարման սարքեր, ցածր հատակ՝ հաշմանդամության և մանկական սայլակների տեղավորման համար:
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանն անդրադարձել է նաև տրանսպորտային համակարգում նախատեսվող մյուս փոփոխություններին: Մասնավորապես, նա տեղեկացրել է, որ նախօրեին հայտարարված մրցույթով, կրկին համայնքային բյուջեի միջոցներով, նախատեսվում է ձեռք բերել 161 մեծ տեղատարողության՝ 8.5 մ ավտոբուսներ:

«Автобусы малой вместимости выйдут на улицы Еревана уже в январе 2021 года». Айк Марутян
Первая партия 100 автобусов малой вместимости, приобретенных за счет общинных средств, уже в Ереване. Следующая партия, состоящая из 30 автобусов, прибудет в январе 2021г., еще 40 – в феврале. Новые автобусы выйдут на улицы Еревана уже с середины января. Все водители будут носить униформу.
Мэр Айк Марутян лично представил новые автобусы в новом транспортном парке. Кабины автобусов оснащены кондиционерами, высота достаточна для того, чтоб можно было стоять во весь рост, в кабинке водителя есть возможность электронного билетирования и подключения систем GPS, 4 электронных табло для оповещения пассажиров, устройство автоматического объявления остановок, низкий пол для размещения детских и инвалидных колясок.
Мэр Марутян коснулся также и других изменений, предусматриваемых в транспортной системе. В частности, мэр сообщил, что в рамках конкурса, объявленного недавно, вновь за счет общинных средств предусматривается приобрести 161 автобус большой вместимости длиной 8 м.