Փոսալցման անհետաձգելի աշխատանքները չի կարելի թողնել մինչև գարուն․ քաղաքապետը հանձնարարել է արձագանքել քաղաքացիների դժգոհություններին
15.11.2016
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, շինարարության և բարեկարգման վարչության պետը զեկուցել է, որ մայրաքաղաքում շարունակվում են փողոցների ճաքալցման և փոսանորոգման, մայթերի վնասված սալիկների վերականգնման, ինչպես նաև շինհրապարակների պատշաճ կազմակերպումն ու կահավորումն ապահովելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Անդրադառնալով մասնավորապես փողոցների փոսանորոգման աշխատանքներին և այս մասով պարբերաբար հնչող դժգոհություններին՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է ուսումնասիրել քաղաքացիների կողմից ստացվող դիմում-բողոքներն ու համապատասխան լուծում տալ դրանց:
«Ճանապարհաշինական աշխատանքների որակի հետ կապված ցանկացած թերություն վարորդների համար դառնում է լրացուցիչ անհարմարության պատճառ: Թեև ներկայիս եղանակային պայմանները պլանային աշխատանքներ չեն ենթադրում, սական դա չի նշանակում, որ մեր քաղաքացիների այս հարցի վերաբերյալ դիմումները պետք է անտեսվեն: Փոսալցման անհետաձգելի աշխատանքները չի կարելի թողնել մինչև գարուն: Ըստ այդմ, ուսումնասիրեք քաղաքացիների այն դիմում-բողոքները, որոնց լուծումը հետաձգման ենթակա չէ: Հետևողական եղեք այս հարցում և համագործակցելով ճանապարհաշինական պարտավորությունները ստանձնած ընկերությունների հետ ապահովեք ընթացիկ փոսալցման աշխատանքների իրականացումը», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Խորհրդակցության ընթացքում զեկուցվել է նաև, որ ի կատարումն քաղաքապետի հանձնարարականի՝ նախորդ շաբաթ գույքագրվել են վարչական շրջանների բոլոր գետնանցումները, որի արդյունքում 18 գետնանցումներից 12-ում արձանագրված թերությունները վերացվել են: Հանձնարարվել է շարունակել խիստ հսկողությունն ու քայլեր ձեռնարկել սեղմ ժամկետներում սեփականատերերի և վարձակալների միջոցներով բոլոր գետնանցումները պատշաճ տեսքի բերելու ուղղությամբ:

Мэр поручил не откладывать до весны работы по ремонту асфальтобетонного покрытия и оперативно реагировать на жалобы граждан
В ходе состоявшегося рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, начальник управления по строительству и благоустройству доложил, что в столице продолжаются работы по устранению ям и трещин на улицах и тротуарах, а также работы по замене поврежденных плиток.
Коснувшись в частности жалоб граждан относительно неудовлетворительной работы по устранению ям, мэр Тарон Маргарян поручил изучить жалобы-заявления граждан и найти соответствующие решения.
«Любые дефекты, связанные с качеством дорожно-строительных работ, становятся причиной дополнительных неудобств для водителей. На данный момент погодные условия неблагоприятны для плановых работ, но это не означает, что заявления наших граждан по этому вопросу должны быть проигнорированы. Работы по устранению ям и трещин нельзя откладывать до весны. Следовательно, изучите жалобы и проблемы граждан, решения которых не подлежат задержке. Будьте последовательными в этом деле и сотрудничая с дорожно-строительными компаниями обеспечьте выполнение текущих работ по устранению ям»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
В ходе совещания было доложено, что по поручению мэра Еревана на прошлой неделе во всех административных районах была проведена инвентаризация подземных переходов. В 12-и переходах из 18-и были устранены обнаруженные нарушения. Было поручено в короткие сроки обеспечить выполнение обязательств по приведению подземных переходов хозяйствующими субъектами в надлежащий порядок.