Պարալիմպիկ խաղերի հաղթող մարզիկները, նրանց մարզիչներն ու աջակիցներն արժանացել են պարգևների
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը հյուրընկալել է Պարալիմպիկ խաղերի հաղթող մարզիկներին, նրանց մարզիչներին ու աջակիցներին: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին:
2024 թվականին կայացած Հայաստանի պարասպորտի 20-րդ հանրապետական փառատոնը միավորել էր Հայաստանի տարբեր մարզերից ժամանած շուրջ 120 հաշմանդամություն ունեցող մարզիկ-մարզուհիների:
Կարևորելով մարզական այս փառատոնի անցկացումը՝  Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ այն հաշմանդամություն ունեցող մարզիկներին հնարավորություն է տալիս ցուցադրել իրենց մարզական հաջողությունները, ինչպես նաև կարևոր քայլ է՝ ներառականություն ապահովելու համար:
Մրցումներն անցկացվել էին անվասայլակով բասկետբոլ, սայլակավազք, շախմատ, բոչիա, ծանրամարտ, սեղանի թենիս և շոու դաուն մարզաձևերում։
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը պարգևատրել է Պարալիմպիկ խաղերի հաղթող մարզիկներին, նրանց մարզիչներին ու աջակիցներին:

Победители Паралимпийских игр, их тренеры и болельщики удостоены наград
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбукчян встретил чемпионов Паралимпийских игр, их тренеров и сторонников. На встрече также присутствовал чрезвычайный и полномочный посол Французской Республики в Республике Армения Оливье Декотиньи.
20-й Республиканский фестиваль армянского параспорта, который проходил в 2024 году, собрал около 120 спортсменов с ограниченными возможностями из различных регионов Армении.
Подчеркивая важность проведения этого спортивного фестиваля, Армен Памбукчян отметил, что подобное спортивное мероприятие позволяет спортсменам с ограниченными возможностями продемонстрировать свои спортивные достижения, а также является важным шагом к обеспечению инклюзивности.
Соревнования проходили по таким видам спорта, как баскетбол на инвалидных колясках, гонки на колясках, шахматы, бочче, тяжелая атлетика, настольный теннис и шоудаун.
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбукчян наградил чемпионов Паралимпийских игр, их тренеров и сторонников.