Պարգևներ Երևանի քաղաքապետից՝ Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ, Երևանի թատերարվեստի ոլորտում ներդրած ավանդի, սերունդների կրթման, գեղարվեստական արժեքների ստեղծման ու տարածման համար կինոգետ, պրոֆեսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի ռեկտոր Դավիթ Մուրադյանին, դերասան Արա Սարգսյանին և դերասան, բեմադրիչ, ԵԹԿՊԻ դասախոս Սամսոն Ստեփանյանին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետի Ոսկե մեդալով:
Երևանի մշակութային կյանքում ներդրած նշանակալի ավանդի, գեղարվեստական արժեքների ստեղծման ու տարածման համար, ինչպես նաև ծննդյան 50-ամյակի առթիվ Երևանի քաղաքապետի Ոսկե մեդալով է պարգևատրվել նաև երաժշտական թատրոնի դերասան, պարող, պարուսույց Հրաչյա Բադալյանը:
Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ, Երևանի մշակութային կյանքում ունեցած ավանդի և թատերարվեստի ոլորտում ակնառու ձեռքբերումների համար Երևանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան Արմեն Բարսեղյանը, դերասան-ռեժիսոր Սամվել Սարգսյանը, Հակոբ Պարոնյանի անվ. երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասան Վարուժան Մանուկյանը և «Միմ» ստուդիոյի գեղարվեստական ղեկավար, ԵԹԿՊԻ դասախոս Արա Հարությունյանն էլ պարգևատրվել են «Երևան քաղաքի մշակույթի պատվավոր գործիչ» հուշամեդալով:
Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ, Երևանի թատերարվեստի ոլորտում ներդրած ավանդի, երեխաների գեղագիտական դաստիարակության, գեղարվեստական արժեքների ստեղծման ու տարածման և թատրոնի հիմնադրման 80-ամյակի առթիվ «Երևանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն» ՊՈԱԿ-ը պարգևատրվել է «Երևանի զինանշան» հուշամեդալով:
Թատերարվեստի մի շարք երիտասարդ գործիչներ էլ արժանացել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերի:
Շնորհավորելով Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը թատերարվեստի գործիչներին մաղթել է քաջառողջություն, երջանկություն, ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ ու երկար տարիների բեղմնավոր գործունեություն:

Награды от мэра Еревана по случаю Международного дня театра
Мэр Еревана Тарон Маргарян по случаю Международного дня театра, за вклад в театральное искусство, воспитание поколений, создание и распространение культурных ценностей, наградил Золотой медалью мэра Еревана кинокритика, профессора, заслуженного деятеля искусства РА, ректора Ереванского государственного института театра и кино Давида Мурадяна, актера Ара Саргсяна и актера, режиссёра-постановщика, лектора Ереванского государственного института театра и кино Самсона Степаняна.
За значимый вклад в культурную жизнь столицы, создание и распространение культурных ценностей, а также по случаю 50-летия со дня рождения, Золотой медалью мэра Еревана награжден актер музыкального театра, танцор, хореограф Грачья Бадалян.
По случаю Международного дня театра, за вклад в культурную жизнь столицы и выдающиеся достижения в области театрального искусства, актер Ереванского драматического театра им.Грачья Капланяна Армен Барсегян, актер и режиссер Самвел Саргсян, актер театра музыкальной комедии им. Акопа Пароняна Варужан Манукян и художественный руководитель «Мим студио», лектор Ереванского государственного института театра и кино Ара Арутюнян награждены памятной медалью «Почётный деятель культуры города Ереван».
По случаю Международного дня театра, за вклад в театральное искусство, эстетическое воспитание детей, создание и распространение культурных ценностей, а также по случаю 80-летия со дня основания, Ереванский государственный театр кукол имени Ованеса Туманяна награжден памятной медалью «Герб Еревана».
Ряд молодых деятелей театрального искусства удостоились благодарственных грамот мэра Еревана.
Поздравив по случаю Международного дня театра, мэр Тарон Маргарян пожелал деятелям искусства крепкого здоровья, счастья, новых творческих успехов и долгих лет плодотворной деятельности.