Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետն այցելել է Ալ.Պուշկինի անվան հիմնական դպրոց
Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոն, պատվիրակության անդամ կրթության կոմիտեի անձնակազմի հետ, Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Երևանի Ալ.Պուշկինի անվան համար 8 հիմնական դպրոց։
Հյուրերը շրջել են դպրոցում, ծանոթացել ուսուցման պայմաններին, գրաֆոնդի ծավալին, ապա դպրոցի գրադարանին են նվիրել ռուս դասականների նորատիպ երկեր՝ շուրջ 300 գիրք։
Այնուհետ հյուրերը մասնակցել են Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Ալ. Պուշկինի անվան հ. 8 հիմնական դպրոցի և Սանկտ Պետերբուրգի Կալինինյան շրջանի հ. 619 միջնակարգ դպրոցների միջև համագործակցության պայմանագրի ստորագրման արարողությանը։
Դպրոցի դահլիճում հյուրերը նաև ունկնդրել են աշակերտների մասնակցությամբ փոքրիկ համերգը, որից հետո պատվիրակության հանրակրթական ոլորտի անդամները մասնակցել են Երևանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանի և Սանկտ Պետերբուրգի կրթության կոմիտեի ղեկավար Իրինա Բայկովայի ղեկավարությամբ անցկացվող կլոր սեղան-քննարկմանը։

Губернатор Санкт-Петербурга в Ереване посетил школу им. А.С. Пушкина
Губернатор Санкт-Петербурга Георгий Полтавченко вместе с представителями Комитета по образованию Санкт-Петербурга и в сопровождении заместителя мэра Еревана Давида Оганяна посетил основную школу N8 им. А.С. Пушкина в Ереване.
Гости обошли школу, ознакомились с условиями обучения, книжным фондом , а также подарили библиотеке школы новые произведения русских классиков- в целом около 300 книг.
Гости также приняли участие в церемонии подписания соглашения между ГБОУ 619 Калининского района Санкт-Петербурга и школой N8 им. А.С. Пушкина, подведомственной мэрии Еревана.
В зале школы гости также присутствовали на концерте с участием школьников, после которого члены делегации образовательного сектора приняли участие в круглом столе, под председательством начальника управления общего образования аппарата мэрии Еревана Гаяне Согомонян и председателя экспертной группы аттестационной комиссии Комитета по образованию Санкт-Петербурга Ирины Байковой.