Շառլ Ազնավուրին նվիրված միջոցառում՝ Երևանի Հրանտ Դինքի անվան դպրոցում
Երևանում նախատեսված Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովին ընդառաջ մայրաքաղաքում անցկացվող ֆրանկոֆոնիայի երկամսյակի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Հրանտ Դինքի անվան հ. 44 հիմնական դպրոցում կազմակերպվել է ցերեկույթ՝ նվիրված հայազգի շանսոնյե, կոմպոզիտոր, դերասան, հասարակական գործիչ, ՀՀ ազգային հերոս, իր բնորոշմամբ՝ «100 տոկոսով ֆրանսիացի և 100 տոկոսով՝ հայ» Շառլ Ազնավուրին: Միջոցառման ընթացքում դպրոցի աշակերտները կատարել են աշխարհահռչակ երգչի ստեղծագործությունները, ներկայացրել դրվագներ նրա կյանքից: Ցերեկույթն անցկացվել է զուգահեռաբար հայերեն և ֆրանսերեն:
Նշենք, որ Երևանի Հրանտ Դինքի անվան հ.44 հիմնական դպրոցում ֆրանսերենն ուսուցանվում է որպես երրորդ օտար լեզու:
Հիշեցնենք, որ ֆրանկոֆոնիայի երկամսյակի շրջանակում մայրաքաղաքի կրթական և մշակութային օջախներում կազմակերպվում են տարատեսակ միջոցառումներ:

В ереванской школе имени Гранта Динка организовано мероприятие,посвященное Шарлю Азнавуру
В преддверии 17-го саммита Международной организации Франкофонии, который пройдет в Ереване, в рамках сезона франкофонии в муниципальной школе N44 имени Гранта Динка было организовано мероприятие, посвященное армянскому шансонье, композитору, актеру, общественному деятелю, национальному герою РА Шарлю Азнавуру, который по его же словам ощущает себя 100-процентным французом и 100-процентным армянином.
В ходе мероприятия ученики школы на армянском и французском исполнили произведения всемирно известного певца, представили эпизоды из его жизни.
Отметим, что в ереванской школе N 44 имени Гранта Динка французский изучается как третий иностранный язык. Напомним также, что в рамках проводимого в столице сезона франкофонии в муниципальных музыкальных школах и школах искусства организовываются различные культурные мероприятия.