Շենգավիթում ֆուտբոլի նոր խաղադաշտի բացումը նշանավորվեց ֆուտբոլային խաղով
Շենգավիթ վարչական շրջանում ֆուտբոլի նոր խաղադաշտի բացումը նշանավորվեց ֆուտբոլային խաղով: Մրցապայքարը Երևանի քաղաքապետարանի և Գարեգին Նժդեհի փ․ 56 Ա շենքի բնակիչներից կազմված թիմերի միջև էր:
Քաղաքապետարանի թիմի կազմում էին Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը և Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար Ռազմիկ Մկրտչյանը: Դարպասապահի դերում հանդես էր գալիս Շենգավիթ վարչական շրջանի աշխատակից Արսեն Մարտիրոսյանը:
Ընկերական խաղն ավարտվեց 6:3 հաշվով՝ հօգուտ Երևանի քաղաքապետարանի թիմի, բայց իրականում հաղթեցին բակի փոքրիկները, ովքեր հարմարավետ պայմաններում ֆուտբոլ խաղալու հնարավորություն ստացան:
Երևանյան հերթական բակերից մեկը ևս դարձավ հարմարավետ` բնակիչների հանգստի կազմակերպման համար: Քաղաքապետը վստահեցնում է. մայրաքաղաքում մարզական կյանքի աշխուժացմանն ուղղված ծրագրերը լինելու են շարունակական:
«Մենք պետք է մեծ ուշադրություն դարձնենք սպորտի զարգացմանը, և հենց այդ նպատակին էր ուղղված նաև Երևանի Շենգավիթի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոցում նախորդ տարի մեկնարկած հիմնանորոգման ծրագիրը, որը մյուս տարի ամբողջությամբ կավարտենք: Վարչական շրջաններում նմանատիպ 20 ֆուտբոլի դաշտ կունենանք, բակերում նաև մարզասարքեր կտեղադրվեն: Համայնքը պետք է խրախուսի, որ մեր բնակիչները սպորտով զբաղվեն. ինչպես ասում են՝ առողջ մարմնում առողջ հոգի: Վստահ եմ, որ մենք համատեղ ուժերով հասնելու ենք այդ նպատակին»,- նշել է Հրաչյա Սարգսյանը:
Ընթացիկ տարում միայն Շենգավիթում նմանատիպ ևս երեք մինի ֆուտբոլի խոտածածկ բակային մարզադաշտ կկառուցվի:

Открытие нового футбольного поля ознаменовалось футбольным матчем
Открытие нового футбольного поля в административном районе Шенгавит ознаменовалось товарищеским матчем между командой мэрии Еревана и командой, состоящей и жильцов здания по адресу ул. Гарегина Нжде 56А.
В команду мэрии входили мэр Еревана Грачья Саргсян, первый заместитель мэра Левон Оганнисян, лидер фракции Мой шаг Армен Галджян и глава административного района Шенгавит Размик Мкртчян. Сотрудник аппарата административного района Арсен Мартиросян выступил в качестве вратаря.
Товарищеский матч завершился со счетом 6:3 в пользу команды мэрии, хотя на самом деле выиграли юные жильцы района, которые теперь смогут играть в футбол на удобном поле.
Еще один двор в Ереване стал более удобным с точки зрения организации отдыха. Мэр заверил, что программы, нацеленные на развитие спортивной жизни в городе, будут продолжены.
Мы должны обращать серьезное внимание на развитие спорта. Капитальный ремонт спортивной школы в Шенгавите, начатый в прошлом году, также является частью этой программы. Мы планируем создать 20 подобных футбольных полей в административных районах, во дворах будет также установлено спортивное оборудование. Мы хотим поощрять граждан заниматься спортом, вести здоровый образ жизни. Как говорится, в здоровом теле здоровый дух. Уверен, что, объединив усилия, мы добьемся цели,- отметил Грачья Саргсян.