Շենգավիթում կկառուցվի մենապայքարային մարզաձևերի սպորտային վարպետության բարձրացման համալիր կենտրոն
20 տարի անց նոր շունչ և միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան լուծումներ կստանա գեղասահքի և տափօղակով հոկեյի մանկապատանեկան մարզադպրոցը: Տասնամյակներ շարունակ կիսաավեր վիճակում գտնվող կառույցը կդառնա մենապայքարային մարզաձևերի սպորտային վարպետության բարձրացման համալիր կենտրոն:
Իրականացվող ծրագրի շնորհիվ Երևանի հավաքականները կունենան կենտրոն, որտեղ կանցկացվեն ուսումնամարզական հավաքներ: Համալիրը մեկ հարկի տակ կներառի 6 մարզաձև:
Բռնցքամարտի ռինգեր, ըմբշամարտի գորգեր, ֆիզպատրաստության համար նախատեսված դահլիճ. համալիր կենտրոնը հնարավորություն կտա մարզիկներին նոր ու հարմարավետ պայմաններում կազմակերպել մարզումները:
Արդեն իսկ հիմնանորոգվել և շահագործման է հանձնվել Երևանի թենիսի ու բադմինթոնի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոցը: «Շենգավիթի համալիր մարզաձևերի մարզադպրոց»-ում էլ փուլային հիմնանորոգման վերջին աշխատանքներն են ընթանում: Համայնքային միջոցներով 2022թ.-ից մեկնարկած ծրագիրն այստեղ ևս իրատեսական դարձրեց տասնամյակների կուտակված խնդիրների լուծումը:
Քաղաքային իշխանությունները նախատեսում են մոտ ապագայում նոր ու հարմարավետ պայմաններ ապահովել նաև երևանյան մյուս մարզադպրոցներում:

Комплексный центр повышения мастерства в единоборствах будет построен в районе Шенгавит
Спустя 20 лет Детско-юношеская спортивная школа фигурного катания и хоккея с шайбой будет отремонтирована в соответствии с международными стандартами. Это сооружение, десятилетиями находящееся в полуразрушенном состоянии, станет центром повышения мастерства в единоборствах.
Благодаря реализации проекта, ереванские сборные смогут тренироваться и проводить сборы в соотвествующих требованиям условиях. Комплекс будет предусмотрен для 6 видов спорта.
Боксерские ринги, маты для борьбы, зал для физической подготовки: комплекс даст возможность атлетам проводить тренировки в комфортных условиях.
Детско-юношеская школа тенниса и бадминтона уже капитально отремонтирована и сдана в эксплуатацию. Ремонт Шенгавитской комплексной спортшколы находится на стадии завершения. Финансируемый из общинного бюджета проект, начатый в 2022г., решил скопившиеся за годы проблемы.