Նախատեսված ժամկետները չպահպանելու դեպքում շինարարների հետ պայմանագրերը միակողմանի կլուծվեն. փոխքաղաքապետը հանդիպել է շինարարների հետ
26.02.2024
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը հանդիպել է շինարարական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Քննարկման հիմնական թեման եղել է շինբարեկարգման ծրագրերով իրականացվող ժամկետանց շինարարության վերջնաժամկետները:
Կառուցապատող ընկերությունների ներկայացուցիչները ներկայացրել են ուշացման սեփական դիտարկումներն ու իրականացվող աշխատանքների ընթացքում ծագած խնդիրները:
Քաղաքապետի տեղակալն ընդգծել է, որ բոլոր դեպքերում անհրաժեշտ է խստագույնս պահել սահմանված ժամկետները, և որ ստանձնած պարտավորությունները համապատասխան ժամանակահատվածում չկատարելու պարագայում տվյալ կազմակերպության հետ համայնքը միակողմանիորեն կլուծի պայմանագիրը:
«Բավականին ժամանակ և հնարավորություններ են տրվել շինարարական ընկերություններին աշխատանքներն ավարտելու համար, սակայն այս անգամ հստակ են որոշումները և հետագա քայլերը. հնարավորինս սեղմ ժամկետներում շինարարական օբյեկտները պետք է հանձնվեն շահագործման»,-նշել է Լևոն Հովհաննիսյանը:

В случае несоблюдения установленных сроков контракты со строителями будут расторгнуты в одностороннем порядке: заместитель мэра встретился со строителями
Заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян провел встречу с представителями строительных компаний. Основной темой обсуждения были конечные сроки строительства, осуществляемого в рамках программ строительства и благоустройства.
Представители компаний, занимающихся застройкой, выразили свое мнение относительно задержки сроков и проблем, возникающих в процессе осуществляемых работ.
Вице-мэр подчеркнул, что в любом случае необходимо соблюдать установленные сроки, и что в случае невыполнения взятых на себя обязательств в соответствующие сроки, община в одностороннем порядке расторгнет контракт с данной компанией.
Левон Оганнисян отметил, что строительным компаниям было предоставлено достаточно времени и возможностей для завершения работ, однако в этот раз решения и дальнейшие шаги четко определены: строительные объекты должны быть сданы в эксплуатацию в максимально короткие сроки.