Շուրջ 40 տարի անց Երևանի «Արաբկիր» առողջության կենտրոնը հիմնանորոգվել է
1980-ական թվականներին կառուցված Երևանի «Արաբկիր» առողջության կենտրոնն առաջին անգամ հիմնանորոգվել է: 2023թ. մեկնարկած ծրագրի շնորհիվ մեր օրերում արդեն շուրջ 60000 քաղաքացի իր բուժումն ստանում է ժամանակակից և հարմարավետ պայմաններում:
Չորսուկես անգամ ավելացել է նաև կենտրոնի վճարովի հիմունքներով մատուցվող ծառայությունների թիվը: Առողջության կենտրոնը վերազինվել է նորագույն ախտորոշիչ սարքավորումներով, որոնք հնարավորություն են տալիս երևանցիներին մատուցել բարձր ճշգրտությամբ որակյալ ու հասանելի ծառայություններ:
Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կենտրոնին տրամադրվել է թվային ռենտգեն սարքավորում, շարժական ռենտգեն, «ALL in» համակարգիչներ՝ մանկաբույժների և թերապևտների համար, ԱՄՆ արտադրության ուլտրաձայնային սարք՝ 4 տվիչով:
Երևանի քաղաքապետարանը շարունակում է հետևողականորեն ներդրումներ իրականացնել առողջության առաջնային պահպանման օղակում: Այն  առողջապահական համակարգի հիմքն է՝ ապահովելով քաղաքացիների համար մատչելի, շարունակական և կանխարգելիչ բժշկական օգնություն։

Ереванский медицинский центр «Арабкир» полностью реконструирован впервые за почти 40 лет
Построенный в 1980-х годах, Ереванский медицинский центр «Арабкир» прошёл первую масштабную реконструкцию. Благодаря проекту, запущенному в 2023 году, около 60 000 пациентов теперь получают медицинскую помощь в современных и комфортных условиях.
Количество платных медицинских услуг, оказываемых центром, увеличилось более чем в четыре с половиной раза. Медицинское учреждение оснащено новейшим диагностическим оборудованием, что позволяет предоставлять жителям Еревана качественные и доступные медицинские услуги.
Мэрия Еревана обеспечила центр цифровым рентгеновским аппаратом, мобильным рентгеновским аппаратом, компьютерами «all-in-one» для педиатров и терапевтов, а также ультразвуковым аппаратом американского производства с 4 датчиками.
Мэрия продолжает последовательно инвестировать в развитие первичной медицинской помощи. Это основа системы здравоохранения, обеспечивающая гражданам доступную, непрерывную и профилактическую медицинскую помощь.