Սիմֆոնիկ նվագախմբերի միջազգային փառատոն՝ Թումանյանի անվան զբոսայգում
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ մեկնարկում է մշակութային նոր մեգանախագիծ. Հայաստանում առաջին անգամ կանցկացվի սիմֆոնիկ նվագախմբերի միջազգային փառատոն, որի շրջանակներում ելույթ կունենան հայաստանյան և արտերկրից հրավիրված անվանի երաժիշտներ, մենակատարներ և երաժշտախմբեր:
Թումանյանի անվան զբոսայգում սեպտեմբերի 17-ից 24-ը կայանալիք փառատոնի ընթացքում ելույթ կունենան Երևանի քաղաքապետարանի «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախումբը, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի նվագախումբն ու երգչախումբը, Սանկտ Պետերբուրգի Ֆիլհարմոնիայի աշխարհահռչակ ակադեմիական նվագախումբը և Լա Սկալա թատրոնի «Ակադեմիա» նվագախումբը:

Международный фестиваль симфонических оркестров пройдет в парке имени Туманяна
По инициативе мэрии Еревана стартует новый культурный мегапроект. Впервые в Армении пройдет международный фестиваль симфонических оркестров, в рамках которого выступят известные музыканты, солисты и коллективы Армении и других стран.
В ходе фестиваля, который пройдет в парке Туманяна с 17 по 24 сентября, будут выступать Молодежный симфонический оркестр "Ереван", находящийся в ведомстве мэрии Еревана, Национальный филармонический оркестр Армении, оркестр и хор Национального театра оперы и балета Армении, выступят всемирно известный академический оркестр Санкт-Петербургской филармонии и оркестр театра «Ла Скала».
В дни фестиваля мы с радостью будем ждать всех вас, чтобы вместе насладиться праздником симфонической музыки.