Սոցիալական աջակցության ծրագրեր՝ կանանց միամսյակի կապակցությամբ
Երևանի քաղաքապետարանը կանանց միամսյակի կապակցությամբ իրականացվող ծրագրերի շրջանակում ՀՀԿ կանանց խորհրդի հետ համատեղ նախաձեռնել և իրականացնում է սոցիալական աջակցության 2 ծրագիր, որոնց շրջանակում այցելություններ են կազմակերպվում և համապատասխան աջակցություն ցուցաբերվում արցախյան ազատամարտի մասնակից 1-ին խմբի հաշմանդամություն ունեցող երևանաբնակ ազատամարտիկների մայրերին և կանանց: Աջակցություն են ստանում նաև 4 և ավելի անչափահաս, նորածին երեխա ունեցող ընտանիքները: Ծրագրերի շրջանակում ընդհանուր առմամբ աջակցություն կստանա շուրջ 230 ընտանիք:
Ծրագրում ընդգրկված ընտանիքներ են այցելել և կանանց շնորհավորել ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ կանանց խորհրդի նախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սոցիալական ապահովության վարչության պետ Ռուզաննա Զաքարյանը, Երևան քաղաքի ավագանու ՀՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Նահապետյանը:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից շնորհավորելով կանանց՝ Ռուզաննա Զաքարյանն ընդգծել է, որ բազմազավակ, ազատամարտիկների, ինչպես նաև սոցիալական այլ խմբերում ընդգրկված ընտանիքները եղել և շարունակելու են մշտապես մնալ քաղաքապետի ուշադրության կենտրոնում:
Ծրագրի շահառուներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել մշտական աջակցության և ուշադրության համար:

По случаю женских праздников, мэрия Еревана реализует программы социальной поддержки
Мэрия Еревана совместно с Женским советом Республиканской партии Армении (РПА) реализует 2 программы социальной поддержки, в рамках которых организовываются визиты и оказывается соответствущая помощь матерям и женам ветеранов арцахской войны, инвалидов первой группы. Помощь получают также семьи, которые имеют 4 и более несовершеннолетних детей.
В общей сложности, помощь будет оказана 230 семьям.
Семьи, включенные в программу социальной поддержки, посетили заместитель председателя НС, председатель Женского совета РПА Эрмине Нагдалян, начальник управления социального обеспечения аппарата мэрии Еревана Рузанна Закарян и член фракции РПА Совета старейшин Еревана Наира Наапетян.
Поздравив женщин от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна, Рузанна Закарян подчеркнула, что многодетные семьи, семьи ветеранов арцахской войны всегда были и останутся в центре внимания мэра.