Թումանյանի անվան զբոսայգում սեպտեմբերի 17-ից կմեկնարկի «Երևան կլասիկ ֆեստ» սիմֆոնիկ նվագախմբերի երևանյան միջազգային առաջին փառատոնը
Մայրաքաղաքում շարունակվում է ճանապարհների միջին նորոգման ու ճաքալցման գործընթացը: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանձնարարել է հաջորդ տարվա համար ևս 2024-ի ծավալներին մոտ աշխատանքներ նախատեսել: Բացի այդ, հանձնարարվել է նաև արդեն իսկ նախանշել հստակ հասցեները, որպեսզի կենսաապահովման ոլորտում գործունեություն իրականացնող կառույցները տվյալ տարածքներում նախապես իրականացնեն  ենթակառուցվածքների փոխարինման աշխատանքներ:
Երևանի կենդանաբանական այգում շարունակվում են տարածքի ընդլայնման և բարեկարգման աշխատանքները: Ծրագրի շրջանակում կառուցվում են այնպիսի ազատավանդակներ, որոնք կենդանիների համար կապահովեն բնական միջավայրին մոտ պայմաններ:
Բաղրամյան պողոտայում տեղադրվել են 3000 կելվին հզորությամբ նոր լուսատուներ։ Նախատեսվում է քաղաքի որոշ հատվածներում դիտարկել 2700 կելվինի հնարավորությունը, որը մի փոքր լույսն ավելի հանգիստ է արտացոլում։
Բակերի և այգիների բարեկարգում, հանգստի գոտիների վերականգնում, ֆուտբոլի խաղադաշտերի կառուցում. խորհրդակցության ընթացքում վարչական շրջանների ղեկավարներն իրենց զեկույցներում ներկայացրել են իրականացված ու ընթացիկ ծրագրերը:
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 17-ից մեկնարկում է մշակութային նոր նախագիծ. Հայաստանում առաջին անգամ կանցկացվի սիմֆոնիկ  նվագախմբերի միջազգային փառատոն, որի շրջանակներում ելույթ կունենան հայաստանյան և արտերկրից հրավիրված անվանի երաժիշտներ, մենակատարներ և երաժշտախմբեր: Թումանյանի անվան զբոսայգում սեպտեմբերի 17-24-ը կայանալիք փառատոնի ընթացքում ելույթ կունենան Երևանի քաղաքապետարանի «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախումբը, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի նվագախումբն ու երգչախումբը, Սանկտ Պետերբուրգի Ֆիլհարմոնիայի աշխարհահռչակ ակադեմիական նվագախումբը և Լա Սկալա թատրոնի «Ակադեմիա» նվագախումբը: Համերգների սկիզբը՝ 20:00: Մուտքն ազատ է:

Первый ереванский международный фестиваль симфонических оркестров «Ереван Классик Фест» стартует 17 сентября в парке Туманяна
В столице продолжается средний ремонт дорог и заливка дорожных трещин. В ходе очередного рабочего совещания мэр Тигран Авинян поручил на следующий год запланировать работы, близкие к объемам 2024 года. Кроме того, также поручено уточнить точные адреса, чтобы структуры, действующие в сфере жизнеобеспечения, могли заранее провести работы по замене инфраструктуры на данных территориях.
Продолжается расширение и благоустройство территории Ереванского зоопарка. В рамках проекта строятся более просторные вольеры, которые обеспечат животным условия, приближенные к естественной среде.
На проспекте Баграмяна установлены новые светильники мощностью 3000 кельвинов. В некоторых частях города рассматривается возможность установки светильников мощностью 2700 кельвинов, которые обеспечивают более мягкий свет.
Благоустройство дворов и садов, восстановление зон отдыха, строительство футбольных полей. В ходе совещания главы административных районов в своих отчетах представили реализованные и реализуемые программы.
По инициативе мэрии Еревана с 17 сентября стартует новый культурный проект. Впервые в Армении пройдет международный фестиваль симфонических оркестров, в рамках которого выступят как известные армянские, так и приглашенные из-за рубежа музыканты, солисты и коллективы. В ходе фестиваля, который пройдет в парке Туманяна 17-24 сентября, выступят Молодежный симфонический оркестр "Ереван" при мэрии Еревана, Национальный филармонический оркестр Армении, оркестр и хор Национального театра оперы и балета Армении, всемирно известный академический оркестр Санкт-Петербургской филармонии и знаменитый оркестр "Академия" театра «Ла Скала». Концерты начнутся в 20:00. Вход бесплатный.