Տալլինում մեկնարկած Բաց կառավարման գործընկերության գագաթնաժողովի համատեքստում անցկացված մրցույթի «Ոգեշնչող բարեփոխումներ» անվանակարգում հաղթել է Երևանը
Էստոնիայի մայրաքաղաք Տալլինում մեկնարկել է Բաց կառավարման գործընկերության գլոբալ գագաթնաժողովը, որին մասնակցում է 2000-ից ավելի ներկայացուցիչ աշխարհի տարբեր անկյուններից:
Երևանը Բաց կառավարման գործընկերության անդամ երկրների և տեղական իշխանությունների շրջանում «Ոգեշնչող բարեփոխումներ» անվանակարգում հայտարարված մրցույթին  ճանաչվել է Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանի հաղթող:
Նախաձեռնությանն անդամակցում են ավելի քան 75 երկրներ, 104 տեղական իշխանություններ: Երևանը միացել է նախաձեռնությանը 2022 թվականի մայիսի 17-ին:

Ереван победил в номинации «Вдохновляющие реформы» в конкурсе, организованном инициативой «Партнерство открытого правительства» во время саммита в Таллине
08.09.2023
Всемирный саммит инициативы «Партнерство открытого правительства» проходит в столице Эстонии-Таллине, собрав вместе более 2000 представителей из разных уголков мира. Ереван стал победителем в номинации «Вдохновляющие реформы» по азиатско-тихоокеанскому региону. Конкурс был организован ПОП для стран и местных правительств, являющихся членами этой инициативы. Сегодня организация насчитывает более 75 стран, 104 местных правительств. Ереван присоединился к инициативе 17-го мая 2022 года.