Տարեցների աշխատանքների ցուցադրություն-վաճառք՝ տարեցների միջազգային օրվա առիթով
Հոկտեմբերի 1-ը ամբողջ աշխարհում  նշվում է  որպես տարեցների միջազգային օր, որը ևս մեկ հնարավորություն է՝ արժևորելու և կարևորելու  հանրությունում տարեցների դերը:
«Առաքելություն Հայաստան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ Երևանի Կոմիտասի անվան զբոսայգու տարածքում տեղի է ունեցել միջոցառում, որի ընթացքում կազմակերպվել  է տարեցների աշխատանքների ցուցադրություն-վաճառք:
Միջոցառմանը երաժշտական կատարմամբ հանդես են եկել երգչախմբեր, ինչպես նաև կազմակերպվել է հագուստների ցուցադրություն՝  տարեցների մասնակցությամբ:
Միջոցառմանը մասնակցել են Երևանի քաղաքապետի տեղակալ  Սարգիս Մադաթյանը, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Տաթևիկ Ստեփանյանը և բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

Выставка-продажа работ пожилых людей по случаю Международного дня пожилых людей
1 октября во всем мире отмечается как Международный день пожилых людей, который дает еще одну возможность оценить и подчеркнуть роль пожилых людей в обществе.
По инициативе благотворительной общественной организации «Миссия Армения» в парке Комитаса в Ереване было проведено мероприятие, в ходе которого была организована выставка-продажа работ пожилых людей.
На мероприятии выступили хоры, был организован показ одежды с участием пожилых людей.
На мероприятии присутствовали заместитель мэра Еревана Саргис Мадатян, заместитель министра труда и социальных вопросов РА Татевик Степанян и другие высокопоставленные чиновники.