Տարոն Մարգարյան. «Ձեզանից յուրաքանչյուրն իր նվիրված աշխատանքով իր ավանդն է բերել մեր սիրելի մայրաքաղաքի զարգացմանն ու բարօրությանը»
Երևանի 2798-ամյակի առթիվ քաղաքապետարանի ճեմասրահում կազմակերպված ընդունելության շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել տարբեր ոլորտներում բազմամյա գործունեություն ծավալած անձանց, ովքեր իրենց զգալի ավանդն ունեն մայրաքաղաքի ձեռքբերումներում  և արել ու անում են ամեն ինչ, որպեսզի Արևի քաղաք Երևանն ավելի լավը դառնա:
«Բարի ավանդույթ է դարձել մեր մայրաքաղաքի ծննդյան օրվան նվիրված տոնակատարության օրը, ամփոփելով տարվա ընթացքում կատարածը, բարձրաձայնել ձեռքբերումների ու հաջողությունների մասին: Տոնական այս օրը առիթ է` ըստ արժանվույն գնահատելու նրանց, ում աշխատանքի շնորհիվ են նաև արձանագրվել այդ հաջողությունները: Եվ ուրախությամբ պետք է փաստեմ, որ մեր սիրելի մայրաքաղաքում իսկապես քիչ չեն ձեռքբերումները: Այսօր այստեղ հավաքվել են իրենց նվիրված աշխատանքով այդ ամենն իրականացնող մարդիկ, նրանք, ովքեր արել ու անում են հնարավորը, որպեսզի Արևի քաղաք մեր Երևանն ավելի լավը դառնա և, անկախ բազմադարյա իր պատմությունից, շարունակի մնալ երիտասարդ, օրեցօր զարգացող ու ծաղկող: Հարգելի´ բարեկամներ, ձեզանից յուրաքանչյուրն իր նվիրված աշխատանքով իր ավանդն է բերել մեր սիրելի մայրաքաղաքի զարգացմանն ու բարօրությանը և արժանիորեն վաստակել է այսօրվա գնահատանքը: Սրտանց շնորհավորում ու ամենայն բարիք եմ մաղթում ձեզ և ձեր ընտանիքներին», - նշել է քաղաքապետը:
Ընդունելության շրջանակում տարբեր ոլորտներում բազմամյա գործունեության և վաստակի համար Երևանի քաղաքապետը մի շարք անձանց պարգևատրել է մեդալներով ու հուշամեդալներով:

Тарон Маргарян: Каждый из вас своей преданной работой внес вклад в дело развития и процветания нашей любимой столицы
В рамках приема, организованного по случаю 2798-летия Еревана, мэр Еревана Тарон Маргарян выразил благодарность лицам, имеющим многолетний опыт работы в различных сферах, которые внесли свой значительный вклад в развитие города Солнца-Еревана.
«Уже стало доброй традицией, в день празднования дня рождения нашей столицы, обобщая сделанное за год, заявить о своих достижениях и успехах. Этот праздничный день - еще один повод по достоинству оценить тех, благодаря кому были достигнуты успехи. Хочу с радостью отметить, что в нашей дорогой столице немало достижений. Сегодня здесь собрались те, кто своей преданной работой добились успеха, кто сделал и продолжает делать все возможное, чтоб наш город Солнца-Ереван стал лучше, и независимо от своей многовековой истории, продолжал оставаться молодым, развивающимся и процветающим с каждым днем. Уважаемые друзья, каждый из вас своей преданной работой внес вклад в дело развития и процветания нашей любимой столицы и достойно заслужил высокую оценку. От всего сердца поздравляю вас и желаю всех благ вам и вашим семьям»,-отметил мэр Еревана.
В рамках приема мэр Еревана наградил также ряд лиц памятными медалями за многолетнюю и преданную деятельность.