Տարոն Մարգարյան. «Երևանի քաղաքապետարանը բաց և պատրաստակամ է փոխշահավետ համագործակցության համար»
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: Ողջունելով դեսպանին և շնորհակալություն հայտնելով համատեղ արդյունավետ և համագործակցված աշխատանքի համար՝ քաղաքապետը նկատել է, որ երկուստեք հարաբերությունների էլ ավելի ամրապնդման, ինչպես նաև արդյունավետ ու կառուցողական ծրագրերի կյանքի կոչման գործում անչափ կարևոր է Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի, ինչպես նաև Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանի դերը: Անդրադառնալով երկու մայրաքաղաքների միջև համագործակցության ընդլայնմանն ու հարաբերությունների զարգացմանը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ երկու երկրների և ժողովուրդների միջև առկա բարեկամությունն իսկապես կարևոր խթան է Երևանի և Թբիլիսիի բարեկամական ու գործնական հարաբերություններն էլ ավելի ամրապնդելու և զարգացնելու համար:
«Հաշվի առնելով մեր երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը՝ մենք պետք է էլ ավելի սերտացնենք ու խորացնենք երկու քաղաքների միջև առկա հարաբերություններն ու գործնական ընթացք տանք փոխգործակցության շատ ծրագրերի: Երևանի քաղաքապետարանը բաց և պատրաստակամ է փոխշահավետ համագործակցության համար, և համոզված եմ, որ երկուստեք փոխգործակցության ընդլայնման ուղղությամբ առաջիկայում կունենանք նոր ձեռքբերումներ», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և քաղաքապետարանի կողմից ցուցաբերվող մշտական աջակցության համար՝ ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլին նշել է, որ Երևանն այս տարիների ընթացքում իր և իր ընտանիքի անդամների համար իրապես դարձել է հարազատ քաղաք ու, ըստ այդմ, իր հերթին վստահեցրել է, որ կշարունակի նպաստել Երևանի և Թբիլիսիի հարաբերությունների ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը:

Тарон Маргарян: Мэрия Eревана открыта и готова для взаимовыгодного сотрудничества
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с Чрезвычайным и полномочным послом Грузии в РА Тенгизом Шарманашвили, завершающим свою дипломатическую миссию в нашей стране. Поприветствовав посла и выразив благодарность за совместную продуктивную и согласованную работу, мэр отметил, что для дальнейшего укрепления двусторонних отношений, а также реализации конструктивных проектов очень важна роль посла Грузии в РА, а также роль посла РА в Грузии. Касаясь расширения сотрудничества и развития отношений между двумя столицами, мэр Тарон Маргарян отметил, что дружба между двумя народами и странами является стимулом для укрепления и развития дружественных и деловых отношений между Ереваном и Тбилиси.
«Учитывая вековую дружбу наших народов, мы обязаны развивать отношения между двумя городами и начать деловое сотрудничество. Мэрия Еревана открыта и готова для взаимовыгодного сотрудничества, и я уверен, что в ближайшее время в направлении двустороннего взаимодействия у нас будут новые достижения»,- подчеркнул Тарон Маргарян.
Поблагодарив за теплый прием и проявляемое постоянное содействие со стороны мэрии Еревана, Чрезвычайный и полномочный посол Грузии в РА Тенгиз Шарманашвили отметил, что для него и для членов его семьи за последние годы Ереван стал родным городом и заверил, что в свою очередь продолжит способствовать укреплению и расширению отношений между Ереваном и Тбилиси.