Տարոն Մարգարյան. «Շնորհակալ ենք այն մեծ ավանդի համար, որ այսօր էլ շարունակում եք ներդնել հայկական սպորտի զարգացման գործում»
12.05.2016
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Հայաստանի վաստակավոր մարզիչ սպորտսմենների հետ, ովքեր այս տարի նշում են իրենց ծննդյան 70-ամյա հոբելյանը: Ողջունելով հյուրերին`քաղաքապետը նախ շնորհավորել է նրանց ծննդյան առթիվ ու մաղթել քաջառողջություն և բարեկեցություն: Տարոն Մարգարյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել վաստակաշատ մարզիչներին՝ հայրենական սպորտի զարգացման գործում ունեցած ներդրման ու նվիրումի համար:
«Համոզված եմ, որ ձեր օրինակով մայրաքաղաքում էլ ավելի կշատանա առողջ ապրելակերպով ապրող, սպորտով զբաղվող մեր համաքաղաքացիների թիվը, ովքեր կշարունակեն տարբեր հարթակներում բարձր պահել Հայաստանի պատիվը: Այդ հարցում, անշուշտ, շատ կարևոր ու գնահատելի է նաև ձեր անձնական ներդրումը, հատկապես հաշվի առնելով, որ տարիներ շարունակ Համահայկական խաղերի շրջանակում Երևանի թիմը մշտապես գերազանց արդյունք է գրանցում: Շնորհակալ ենք այն մեծ ավանդի համար, որ ներդրել և այսօր էլ շարունակում եք ներդնել հայկական սպորտի զարգացման գործում, այդ թվում նաև մշտապես բարձր պահելով մայրաքաղաք Երևանի պատիվը»,- նշել է քաղաքապետը:
Հանդիպման շրջանակում ծննդյան 70-ամյակի առթիվ, հայկական սպորտի զարգացման գործում ներդրած մեծ ավանդի, ֆուտբոլի ասպարեզում ունեցած հաջողությունների և մարզական նվաճումերի համար «Արարատ 73» ֆուտբոլային թիմի անդամ, հանրաճանաչ ֆուտբոլիստ Նորայր Մեսրոպյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով:
ՀՀ վաստակավոր մարզիչներ Խաչիկ Ասմարյանը, Ռոբերտ Զաքարյանը, Նիկոլայ Նիկողոսյանը, Ավետիք Խաչատրյանն ու Զաուրի Սարգսյանն էլ հայրենական սպորտի զարգացման գործում ունեցած ծառայությունների համար, ծննդյան 70-ամյակի առթիվ արժանացել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերի:
Շնորհակալություն հայտնելով գնահատանքի համար` վաստակաշատ մարզիչները վստահեցրել են, որ կշարունակեն իրենց փորձն ու գիտելիքները փոխանցել մատաղ սերնդին, ովքեր հայկական սպորտի լավագույն ավանդույթների շարունակողն են:

Тарон Маргарян: Мы благодарны за тот весомый вклад, который вы и сегодня продолжаете вносить в дело развития армянского спорта
12.05.2016
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с заслуженными спортсменами и тренерами Армении, которые в этом году отмечают свои 70-летия.
Поприветствовав гостей, мэр поздравил их по случаю дня рождения, пожелав им крепкого здоровья и благополучия. Тарон Маргарян выразил также благодарность заслуженным тренерам за вклад в дело развития отечественного спорта и преданную деятельность.
«Я уверен, что вашим примером в столице увеличится число сограждан, занимающихся спортом и ведущих здоровый образ жизни, которые на разных площадках будут высоко держать честь Армении. В связи с этим, несомненно, очень важен также ваш личный вклад, особенно учитывая тот факт, что на протяжении многих лет в рамках Всеармянских игр команда Еревана всегда добивается отличных результатов. Мы благодарны вам, за тот весомый вклад, который вы внесли и сегодня продолжаете вносить в дело развития армянского спорта, всегда высоко держа честь нашей столицы»,-подчеркнул мэр.
В рамках встречи по случаю 70-летия, за весомый вклад в дело развития спорта, за успехи в сфере футбола и спортивные достижения член футбольной команды «Арарат-73», известный футболист Норайр Месропян был награжден Золотой медалью мэра Еревана.
За вклад в развитие отечественного спорта и по случаю 70-летия, заслуженные тренеры РА Хачик Асмарян, Роберт Закарян, Николай Никогосян, Аветик Хачатрян и Заури Саргсян были удостоены почетных грамот мэра Еревана.
Выразив благодарность за высокую оценку их деятельности, заслуженные тренеры заверили, что будут продолжать передавать свой опыт и знания молодому поколению, которое продолжает лучшие традиции армянского спорта.