Տարոն Մարգարյանը պարգևատրել է շախմատի «Երևան օփեն» միջազգային մրցաշարի հաղթողներին
Երևանի քաղաքապետ, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել Երևանի շախմատի միջազգային բաց մրցաշարի՝ «Երևան օփեն»-ի հանդիսավոր փակման արարողությանը: Հարկ է նշել, որ առաջին անգամ անցկացվող մրցաշարին մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել 11 երկրի 140 շախմատիստներ, որոնց թվում՝ 23 միջազգային գրոսմայստեր և 9 միջազգային վարպետ:
«Երևան օփեն» միջազգային մրցաշարի հաղթողներին պարգևատրել է Երևանի քաղաքապետ, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Մարգարյանը: Ըստ այդմ, հոկտեմբերի 1-ից 10-ը անցկացվող մրցաշարի արդյունքներով առաջին տեղը զբաղեցրել է Հայաստանը ներկայացնող միջազգային գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, երկրորդը՝ Ռուսաստանը ներկայացնող միջազգային գրոսմայստեր Պավել Սմիրնովը և երրորդ տեղը զբաղեցրել է Ուկրաինան ներկայացնող միջազգային գրոսմայստեր Վիտալի Բերնադսկին:
Մրցաշարի շրջանակում, բացի հիմնական մրցանակներից, սահմանվել էին նաև հատուկ մրցանակներ` տարբեր անվանակարգերում:

Тарон Маргарян наградил победителей международного шахматного турнира «Ереван опен»
Мэр Ереван, председатель шахматной федерации Еревана Тарон Маргарян присутствовал на торжественной церемонии закрытия международного шахматного турнира «Ереван опен». Стоит отметить, что заявки на участие в турнире были получены от 140 шахматистов из 11 стран, в числе которых 23 международных гроссмейстера и 9 международных мастеров.
Победителей международного шахматного турнира «Ереван опен» наградил мэр Ереван, председатель шахматной федерации Еревана Тарон Маргарян.
По результатам проведенного впервые в Армении с 1-го по 10-е октября шахматного турнира, первое место занял представитель Армении, международный гроссмейстер Роберт Оганесян, второе место-представитель России, международный гроссмейстер Павел Смирнов, а третье место занял представитель Украины, международный гроссмейстер Виталий Бернадский.