Տրվել է Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության նոր մարզադպրոցի կառուցման մեկնարկը
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը դրել է Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության նոր մարզադպրոցի հիմքը:
Երևանի քաղաքապետարանի պատվերով և «Երևանի կառուցապատման ներդրումային ԾԻԳ» ՀՈԱԿ-ի կողմից իրականացվող 6.9 միլիարդ ՀՀ դրամ արժողությամբ ծրագիրը ֆինանսավորում է ՀՀ կառավարությունը։
Նոր մարզադպրոցը կդառնա շուրջ 300 պատանի և երիտասարդ մարզիկների պատրաստման ժամանակակից՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխանող կենտրոն։ Համալիրում հնարավոր կլինի անցկացնել նաև միջազգային մրցաշարեր՝ ամրապնդելով Հայաստանի դիրքը և հեղինակությունը մարմնամարզության և սպորտի աշխարհում։
Նոր համալիրը նաև կհուրընկալի 2027թ. Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվելիք մարմնամարզության Եվրոպայի առաջնությունը՝ լիարժեք ենթակառուցվածքային պատրաստվածությամբ։

Церемония закладки фундамента Спортивной школы имени Альберта Азаряна
Мэр Еревана Тигран Авинян вместе с премьер-министром Николом Пашиняном принял участие в церемонии закладки фундамента новой Спортивной школы имени Альберта Азаряна.
Правительство Армении выделило 6,9 млрд драмов на строительство спортивной школы. Реализация проекта будет осуществляться ОНКО «Бюро по реализации инвестиционных программ застройки г. Еревана» при мэрии Еревана.
Новая спортивная школа станет современным центром подготовки, соответствующим международным стандартам, и сможет принять около 300 юных и молодых спортсменов. Комплекс также будет использоваться для проведения международных турниров, укрепляя позиции и репутацию Армении в сфере гимнастики и спорта.
Полностью оснащённый современный комплекс также станет площадкой проведения Чемпионата Европы по спортивной гимнастике, который впервые состоится в Армении в 2027 году.