Զբոսաշրջային էքսպո՝ Հայաստանի մարզերի ու Արցախի մասնակցությամբ
Երևանում երկրորդ անգամ կայացել է զբոսաշրջային էքսպոն, որը կազմակերպել է Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը՝ Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ։
Զբոսաշրջային ցուցադրության բացմանը ներկա է եղել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Արամ Սուքիասյանը, ով Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանի ուղեկցությամբ շրջել է տաղավարներում, ծանոթացել բազմաբովանդակ ցուցադրությանը։
Հյուսիսային պողոտայում տեղադրված տարբեր տաղավարներում Հայաստանի 10 մարզերն ու Արցախը ներկայացրել են ազգային երգն ու պարը, մարզերի բերքն ու բարիքը, տարբեր տարածաշրջանների խոհանոցը, տարազները։ Էքսպոյի մասնակիցները Հյուսիսային պողոտայում հաց են թխել, բրուտագործները հենց տեղում թրծել են կավե իրեր, իրենց արհեստն են ցուցադրել գորգագործները, քանդակագործները, ցուցադրվել է նաև սուջուխ թաթախելու հին աշտարակյան արարողությունը և այլն։ Միջոցառումն ուղեկցվել է մշակութային ծրագրով։ Էքսպոյին առանձին տաղավարով մասնակցում էր նաև Երևան քաղաքի պատմության թանգարանը։
Զբոսաշրջային երևանյան էքսպոն անցկացնելու նպատակն է ցուցադրել հանրապետության զբոսաշրջային գրավչությունը, բարձրացնել հանրության իրազեկվածությունը զբոսաշրջության և դրա սոցիալական, մշակութային, քաղաքական ու տնտեսական արժեքների կարևորության վերաբերյալ:

В Ереване прошла туристическая выставка с участием представителей всех областей Армении и Арцаха
В Ереване во второй раз прошла туристическая выставка Expo, которую организовал Молодежный фонд Армении при поддержке мэрии Еревана.
На открытии выставки присутствовал заместитель мэра Еревана Арам Сукиасян, который в сопровождении координатора попечительского совета Молодёжного фонда Армении, депутата Национального Собрания Карена Авагяна обошел павильоны и ознакомился с представленными экспозициями.
В отдельных павильонах, установленных на Северном проспекте, 10 областей Армении и Арцах представили народные песни и танцы, дары армянской земли, кухню разных регионов, национальные костюмы. На Северном проспекте пекари на месте пекли хлеб, гончары и скульпторы создавали свои произведения. Туристическая выставка сопровождалась культурной программой. На выставке отдельным павильоном участвовал также Музей истории г. Еревана.
Целью туристической выставки является повышение осведомленности общественности о внутреннем туризме и важности его социального, культурного, политического и экономического значения.