2019թ.-ի ապրիլին Երևանի բյուջեն սեփական եկամուտների մասով կատարվել է 101.9%-ով
06.05.2019Մինչ աշխատանքային խորհրդակցության մեկնարկը, ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են քաղաքապետարանի աշխատակազմի անշարժ գույքի կառավարման վարչության բաժնի պետ Գարեգին Նալբանդյանի հիշատակը: Բաժնի պետն օրերս ավտովթարի զոհ է դարձել:
Նիստի ընթացքում ամփոփվել են 2019թ. ապրիլ ամսվա պլանային և հավաքագրված ցուցանիշների կատարողականները, ինչի արդյունքում Երևան քաղաքի սեփական եկամուտների մասով բյուջեի կատարողականը կազմել է 101.9%: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ այս ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 1 մլրդ դրամով:
Երևանում շարունակվում է հսկողությունը բացօթյա ապօրինի առևտուրն արգելելու ուղղությամբ: Նախորդ շաբաթ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ 4 արձանագրություն:
Ամենօրյա ստուգայցեր են կատարվում նաև շինհրապարակներ, քայլեր են ձեռնարկվում դրանց կահավորման ու անվտանգության կանոնների պահպանման համար: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ շինարարական հրապարակների ոչ պատշաճ կազմակերպման համար նախորդ շաբաթ կազմվել է 16 արձանագրություն:
Խորհրդակցության վերջում քաղաքապետ Մարությանը շնորհակալություն է հայտնել իրավաբանական վարչության արդեն նախկին պետ Զավեն Առաքելյանին՝ համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար՝ մաղթելով նրան հաջողություններ նոր աշխատավայրում: Զավեն Առաքելյանը քաղաքապետարանի համակարգում էր աշխատում 2003թ.-ից ի վեր:

За апрель 2019 года бюджет Еревана по части собственных доходов выполнен на 101,9%
06.05.2019До начала рассмотрения вопросов повестки дня участники рабочего совещания минутой молчания почтили память начальника отдела управления недвижимостью Гарегина Налбандяна, ставшего жертвой дорожно-транспортного происшествия.
В ходе совещания мэру было доложено, что в апреле 2019 года показатель по сбору собственных доходов составил 101.9%. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года сумма увеличилась на 1 млрд. драмов.
В столице продолжается последовательная работа с целью исключения случаев незаконной уличной торговли. За прошлую неделю было составлено 4 протокола об административных нарушениях. За тот же период времени было также составлено 16 протоколов за ненадлежащую организацию строительных площадок.
В завершении рабочего совещания мэр Марутян выразил благодарность уже бывшему начальнику юридического управления Завену Аракеляну за совместную продуктивную работу, пожелав ему успехов на новом рабочем месте. Завен Аракелян работал в аппарате мэрии с 2003 года.