Դեկտեմբերի 23-ին կանցկացվի Ձմեռ պապերի Ամանորի բարեգործական վազքարշավը. մի շարք փողոցներ փակ կլինեն
Երևանի քաղաքապետարանի, «Արմ Մարաթոն» հիմնադրամի և «Թրայքլաբ» ակումբի համատեղ նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 23-ի` ժամը 10:00-ին, Հանրապետության հրապարակից կմեկնարկի «Ամանորի բարի վազք» ավանդական բարեգործական վազքարշավը:
Նպատակը
«Վազիր և օգնիր» կարգախոսով վազքարշավի հասույթը կուղղվի բարեգործության՝ «One Armenia» hասարակական կազմակերպության «Mine-Free Artsakh» ծրագրին, որն ուղղված է Արցախում ականազերծման աշխատանքների իրականացմանը:
Ինչպե՞ս մասնակցել
Վազքին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները. երեխաները՝ 1կմ, մեծահասակները՝ 5կմ կամ թիմային փոխանցումավազքին։ Մասնակցության համար սահմանված է վճար՝ 6000 ՀՀ դրամ: Բոլոր մասնակիցները կստանան Ձմեռ Պապի համազգեստ և մեդալներ:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է լրացնել համապատասխան ձևաչափ և կատարել վճարում:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել 055886637 հեռախոսահամարով, կամ նամակով գրել Info@armeniamarathon.org հասցեով:
Մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչև ս. թ. դեկտեմբերի 22-ը:
Ուշադրություն. փակ փողոցներ
Վազքարշավի անցկացմամբ պայմանավորված՝ ժամը 10:00-ից մինչև 12:30-ն կդադարեցվի երթևեկությունը Հանրապետության, Ստ. Շահումյանի և Սախարովի անվ. հրապարակներում, Վազգեն Սարգսյան, Նալբանդյան, Պուշկինի, Աբովյան փողոցներում:

23-го декабря будет проведен новогодний благотворительный забег Дедов Морозов: на ряде улиц будет перекрыто движение транспорта
По совместной инициативе мэрии Еревана, фонда «Арм Марафон» и клуба «Трайклаб», 23-го декабря, в 10:00 от площади Республики буден дан старт, ставшему традиционным, благотворительному забегу «Новогодний добрый забег».
Цель
Вся выручка от забега, проходящего под девизом «Беги и помоги», будет направлена на благотворительную программу «Mine-Free Artsakh» общественной организации «One Armenia», направленную на проведение работ по разминированию в Арцахе.
Как принять участие?
В забеге могут принять участие все желающие, дети пробегут дистанцию в 1 км, взрослые и команды 5км. Плата за участие - 6000 драм РА. Все участники получат костюмы Деда Мороза и медали.
Для участия в благотворительном мероприятии следует заполнить онлайн заявку и произвести оплату. Все вопросы относительно участия можно направить на электронный адрес Info@armeniamarathon.org или позвонить на телефонный номер 055886637. Заявки принимаются до 22-го декабря.
В связи с мероприятием, с 10:00 до 12:30 утра будет прекращено транспортное движение на площадях Республики, Ст. Шаумяна и Сахарова, а также на улицах В.Саргсяна, Налбандяна, Пушкина и Абовяна.