«Էներգաարդյունավետությունն՝ իմ աչքերով» լուսանկարչական մրցույթ
Երևանի քաղաքապետարանը ԵՄ կայուն էներգիայի շաբաթվա շրջանակում հայտարարում է «Էներգաարդյունավետությունն իմ աչքերով» լուսանկարչական մրցույթ:
Մրցույթն անցկացվում է «ԵՄ-ն՝ Երևանի համար. արևային համայնք» ծրագրով:
ԵՄ կայուն էներգիայի շաբաթվա շրջանակում Քաղաքապետերի դաշնագրին անդամակցող համայնքները կազմակերպում են կանաչ և կայուն զարգացմանը նվիրված հանրության իրազեկման տարբեր միջոցառումներ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել բոլոր նրանք, ովքեր հետաքրքրված են շրջապատող միջավայրն առավել մաքուր, էներգաարդյունավետ և կանաչ դարձնելով:
Պայմանները.
. մասնակիցները պետք է ուղարկեն հետաքրքիր լուսանկարներ, որտեղ կարտացոլվի էներգաարդյունավետությունը, «կանաչ» էներգիան և էներգախնայողությունը
. յուրաքանչյուր մասնակից կարող է ուղարկել 1 լուսանկար,
. լուսանկարը պետք է լինի բարձր որակով
. լուսանկարը, ինչպես նաև հեղինակի անունը, ազգանունը, տարիքը, կոնտակտային տվյալները անհրաժեշտ է ուղարկել հետևյալ էլ. փոստին՝ yerevansolarcommunity@gmail.com, մինչև հունիսի 25-ը՝ նշելով լուսանկարում պատկերված վայրը,
. յուրաքանչյուր լուսանկարի պետք է կցվի կարճ մեկնաբանություն (գաղափարը) առ այն, թե ինչպես է մաքուր էներգիան (օրինակ՝ էներգախնայողությունը կամ վերականգնվող էներգիայի օգտագործումը) նպաստում բնության և համայնքի զարգացմանը. օրինակ՝ մեկնաբանություն լուսանկարում պատկերված սարքի, տեխնոլոգիայի, բնապատկերի կամ օբյեկտի դերի մասին:
Մրցույթի պայմաններին համապատասխանող բոլոր լուսանկարները կտեղադրվեն Երևանի քաղաքապետարանի «Երևան. արևային համայնք» ծրագրի, Հայաստանի համայնքների միության, «Քաղաքապետերի դաշնագիր՝ Արևելք» ծրագրի ֆեյսբուքյան էջերում: Ժյուրին մրցույթի հաղթողներին կընտրի հունիսի 26-ին:
Առաջին 5 տեղերը զբաղեցրած մասնակիցներին կշնորհվեն մրցանակներ: Մանրամասների համար կարող եք զանգահարել 011 514 155 կամ գրել yerevansolarcommunity@gmail.com էլ. հասցեին։

Фотоконкурс «Энергоэффективность моими глазами»
В рамках Недели устойчивой энергии ЕС мэрия Еревана объявляет фотоконкурс «Энергоэффективность моими глазами». Конкурс проводится программой «ЕС для Еревана: Солнечная община».
В рамках Недели устойчивой энергии ЕС общины, являющиеся членами «Соглашения мэров» организуют различные мероприятия, посвященные развитию зеленого и устойчивого развития.
В конкурсе могут принять участие все лица, заинтересованные в в более чистой и зеленой окружающей среде, повышении энергоэффективности.
Условия конкурса:
. участники должны послать интересные фотографии, где будет отражена энергоэффективность, «зеленая» энергия и энергосбережение.
. каждый участник может представить 1 фотографию
. фотографии должны быть высокого качества
. фотография, а также имя, фамилия, возраст,контактные данные автора необходимо послать на эл. адрес yerevansolarcommunity@gmail.com, до 25-го июня, отметив также место, изображенное на фото.
. каждая фотография должна сопровождаться коротким комментарием относительно того, каким образом чистая энергия (например, энергосбережение или использование возобновляемой энергии) благоприятствует природе и развитию общины, например, комментарий относительно роли приспособления, технологии, пейзажа или объекта, запечатленных на фотографии.
Все фотографии, соответствующие условиям конкурса, будут размещены на фейсбук страницах программы «Ереван: солнечная община», Союза общин Армении, программы «Соглашение мэров: Восток». Жюри выберет победителей 26-ого июня.
Участники, занявшие первые 5 мест получат призы. Для подробностей звоните по номеру 011 514 155 или отправьте письмо на эл.почту yerevansolarcommunity@gmail.com.