Երևանի 2020թ. բյուջեի ու զարգացման ծրագրի նախագծերը դրված են հանրային քննարկման
15.11.2019Հանրային քննարկման են ներկայացվել Երևանի զարգացման հնգամյա և 2020թ. ծրագրերի, բյուջեի և տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի, նաև արտոնությունների մասին ավագանու որոշման նախագծերը:
Որոշումը միաձայն ընդունվել է Երևանի քաղաքապետին կից Երևանի քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի անդամների քվեարկությամբ:
Հանդիպման ընթացքում նիստը վարող փոխքաղաքապետ Հայկ Սարգսյանը պատասխանել է խորհրդի անդամների հարցերին: Նրանք ներկայացրել են նաև իրենց դիտարկումներն ու հանդես եկել մի շարք առաջարկներով:
Ծանոթանալ նախագծերին և դրանց վերաբերյալ իրենց առաջարկներն ու դիտողությունները քաղաքացիները կարող են ներկայացնել մինչև նոյեմբերի 26-ը՝ www.yerevan.am, www.e-draft.am կայքերով կամ ուղարկել նամակ՝ էլեկտրոնային փոստով (zargacum@yerevan.am, fin.gorc@yerevan.am, ekamut@yerevan.am), ինչպես նաև գրավոր ներկայացնել քաղաքապետարան:
Նոյեմբերի 27-ին՝ ժամը 11.00-ին Երևանի քաղաքապետարանում (Արգիշտիի փողոցի հ. 1 հասցե) տեղի կունենան հանրային բաց լսումներ: Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև 2019թ. նոյեմբերի 25-ը ներառյալ ներկայացնել դիմում:

Проекты решений о бюджете и программе развития Еревана на 2020г. представлены на общественное обсуждение
15.11.2019
В ходе заседания совета по управлению пятилетней программой развития и годовым бюджетом города Ереван при мэре Еревана было принято решение о вынесение на общественное обсуждение проектов решений Совета старейшин Еревана «О программе развития города Ереван на 2020г.», «О бюджете города Ереван на 2020г.», а также «О размерах местных пошлин в городской общине Еревана на 2020 г.».
В ходе встречи заместитель мэра Айк Саргсян ответил на вопросы членов Совета, которые в свою очередь представили свои замечания и предложения.
Граждане могут ознакомиться с проектами решений и представить свои замечания и предложения до 26-го ноября на сайтах www.yerevan.am и www.e-draft.am, а также в письменном виде представить в мэрию или отправить письмо на адрес электронной почты zargacum@yerevan.am, fin.gorc@yerevan.am, ekamut@yerevan.am.
27-го ноября в 11.00 в мэрии Еревана (ул. Аргишти 1) пройдут открытые общественные слушания. Для участия необходимо представить заявку до 25-го ноября 2019г..