Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը Դավթաշեն վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին
Քաղաքապետ Հայկ Մարությանն այցելել է Դավթաշեն վարչական շրջան և աշխատակազմին ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Միքայել Թումասյանին: Խոսելով առաջիկա անելիքների մասին՝ Երևանի քաղաքապետն ընդգծել է, որ թիմը պարտավոր է գործել այնպես, որպեսզի բնակիչները ոչ միայն չդժգոհեն, այլև իրենց գոհունակությունը հայտնեն կատարված աշխատանքի համար: Անդրադառնալով ապօրինի շինարարությանը` քաղաքապետ Հայկ Մարությանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ այդ ոլորտում ցանկալի արդյունքի հասնելու համար մեծ աշխատանք պետք է տարվի:
«Այսուհետ մենք ընդհանրապես թույլ չենք տալու որևէ ապօրինի շինարարություն: Սա չի նշանակում, որ քաղաքը չի զարգանալու, սա չի նշանակում, որ քաղաքն առաջ չի գնալու: Ծավալվելու է նոր շինարարություն, բայց այն անխտիր պետք է համապատասխանի կոնկրետ նորմերին և լինի օրինական»,- նշել է Հայկ Մարությանը:
Երևանի քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարյանին և աշխատակիցներին՝ վարչական շրջանում կատարած աշխատանքի համար, և համոզմունք հայտնել, որ աշխատակազմի աջակցությամբ առաջիկա տարիներին ևս հետզհետե լուծումներ կտրվեն բնակիչների կողմից վեր հանված խնդիրներին:
«Մենք բոլորս ծառայում ենք այն նպատակներին, որոնք դրված են մեր առջև ծառացած խնդիրները լուծելու համար: Կանցնի հինգ տարի, կգա ուրիշ թիմ, մենք նույնպես ղեկավարումը կհանձնենք իրենց, իսկ սա նշանակում է, որ ամեն մեկս մեր ընկած ժամանակահատվածում պետք է առավելագույնը անենք, որպեսզի քաղաքը զարգանա, որպեսզի քաղաքը գնա առաջ, սա է մեր նպատակը»,- նշել է Հայկ Մարությանն ու շնորհավորելով Միքայել Թումասյանին՝ Դավթաշեն վարչական շրջանի ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ, մաղթել է հաջողություններ աշխատանքում:

Мэр Еревана Айк Марутян представил аппарату административного района Давташен нового руководителя
Мэр Айк Марутян посетил административный район Давташен, где представил аппарату нового руководителя административного района Микаэла Тумасяна.
Говоря о планах на будущее, мэр Еревана подчеркнул, что новая команда должна действовать таким образом, чтобы жители оставались довольны выполненной работой. Коснувшись проблемы незаконного строительства в столице, мэр Айк Марутян ее раз подчеркнул, что необходимо провести большую работу для достижения желаемых результатов в данном секторе.
«Отныне мы не допустим ни единого случая незаконного строительства. Это не означает, что город не будет развиваться. Будет новое строительство, но оно должно соответствовать конкретным нормам и быть законным»,-отметил Айк Марутян.
Поблагодарив бывшего руководителя административного района Руслана Багдасаряна и сотрудников аппарата за проделанную работу, мэр Еревана выразил уверенность в том, что волнующие жителей проблемы и впредь будут решены при поддержке сотрудников аппарата.
«У всех нас одна цель-решать проблемы, с которыми мы сталкиваемся. Пройдет пять лет, придет другая команда, а это означает, что каждый из нас должен сделать все возможное, чтобы город продолжал развиваться»,-отметил Айк Марутян и поздравив Микаэла Тумасяна по случаю назначения на пост главы административного района Давташен, пожелал ему успехов в работе.