Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի ուղերձը հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց միջազգային օրվա առթիվ
աշխարհն այսօր նշում է հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց միջազգային օրը: Սա ևս մեկ առիթ է, որ անդրադառնանք մեր հաշմանդամություն ունեցող համաքաղաքացիներին և մեկ անգամ ևս վստահեցնենք, որ նրանք եղել և այսուհետ էլ լինելու են մեր հատուկ ուշադրության կենտրոնում:
Վերջին տարիներին Երևանն առավել հարմարավետ և մատչելի դարձնելու ուղղությամբ բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացվել, որոնք որոշակիորեն նպաստել են հաշմանդամություն ունեցող մեր համաքաղաքացիների ինտեգրմանը հասարակական կյանքին և մայրաքաղաքային առօրյային: Անշուշտ, դեռ շատ անելիքներ կան, որպեսզի ամբողջությամբ ապահովենք հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար բոլոր ծառայությունների մատչելիությունը: Եվ մենք շարունակելու ենք հետևողականորեն կյանքի կոչել բոլոր այն ծրագրերը, որոնք միտված են անընդհատ բարելավելու իրավիճակն այս ոլորտում: Այդ նպատակով իրականացվող ծրագրերում Երևանի քաղաքապետարանը սերտորեն համագործակցում է հաշմանդամության խնդիրներով զբաղվող հասարակական կազմակերպությունների հետ, լսում նրանց առաջարկներն ու դիտողությունները, մասնակից դարձնում իրականացվող աշխատանքների վերահսկմանը՝ այդպիսով ձգտելով հնարավորին ավելի արդյունավետ դարձնել մեր համատեղ աշխատանքը:
Սիրելի՛ բարեկամներ,
համոզված եղեք, որ ձեզ հետ միասին մենք հետևողականորեն շարունակելու ենք մայրաքաղաքն առավել հարմարավետ դարձնելու, ձեր կարիքներին համապատասխան լուծումներ գտնելու և նպատակային իրականացնելու մեր քաղաքականությունը:

Послание мэра Еревана Тарона Маргаряна к Международному дню инвалидов
Мир сегодня празднует Международный день инвалидов. Это еще один повод, чтобы вновь обратиться к нашим согражданам, имеющим инвалидность и еще раз заверить, что они были и впредь останутся в центре нашего особого внимания.
За последние годы были реализованы многочисленные программы, направленные на то, чтобы Ереван стал более удобным и доступным. Реализация этих программ способствовала тому, чтобы наши сограждане, имеющие инвалидность стали более интегрированными в общественную жизнь столицы. Несомненно, нам еще многое предстоит сделать для того, чтобы обеспечить для инвалидов доступность всех необходимых услуг. Мы и впредь продолжим реализацию всех программ, направленных на постоянное улучшение ситуации в данной сфере.
В рамках осуществления подобных программ мэрия Еревана активно сотрудничает с общественными организациями, занимающимися проблемами людей с ограниченными возможностями, выслушивает их предложения и замечания, тем самым стремясь сделать нашу совместную работу более эффективной.
Дорогие друзья,
Будьте уверены, что вместе с вами мы продолжим осуществлять политику, направленную на то, чтобы Ереван стал для вас более удобным и соответствовал вашим потребностям.