Երևանի քաղաքապետը ներկա է գտնվել «Ուրախ մեկնարկներ 2015» մարզական ժամանցային միջոցառման բացման արարողությանը
23.05.2015
Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի առաջարկով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նահանգապետի հետ միասին ներկա է գտնվել «Ուրախ մեկնարկներ 2015» մարզական ժամանցային միջոցառման բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետի աջակցությամբ անցկացվող միջոցառմանը մասնակցում են ՌԴ կենտրոնական դաշնային շրջանի և Սանկտ Պետերբուրգի մանկատների 159 երեխաներ, ովքեր տարիքային վեց խմբերով կպայքարեն տարբեր մրցաձևերում: Ներկաներին ուղղված ողջույնի իր խոսքում Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոն, կարևորելով արդեն ավանդական դարձած մարզամշակութային նմանատիպ նախաձեռնությունները, նշել է, որ մարզական այս միջոցառման նպատակն է բնակչության շրջանում ամրապնդել ֆիզիկական դաստիարակության կարևորության գաղափարը, զարգացնել զանգվածային սպորտը՝ դրանով իսկ նպաստելով առողջ ապրելակերպին:

Мэр Еревана присутствовал на открытии спортивно-развлекательного мероприятия «Веселые старты 2015»
По предложению губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко, они вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном присутствовали на торжественной церемонии открытия спортивно-развлекательного мероприятия «Веселые старты 2015».
В мероприятии, проводимом при содействии губернатора Санкт-Петербурга, принимают участие 159 детей из детских домов Центрального Федерального Округа РФ и Санкт-Петербурга, которые будут соревноваться в 6 возрастных группах в 6 видах спорта. В своей приветственной речи, губернатор Санкт-Петербурга Георгий Полтавченко подчеркнув важность спортивно-развлекательных инициатив, отметил, что цель этого мероприятия-утвердить среди населения идею важности физического воспитания, развивать массовый спорт, тем самым способствуя здоровому образу жизни.