«Երևաննախագիծ» ՓԲԸ-ն ստացել է միջազգային ստանդարտի պահանջներին համապատասխանության սերտիֆիկատ
Բնակելի, հասարակական, կոմունալ շինարարության օբյեկտների, ինժեներական հաղորդակցուղիների համակարգերի, ավտոմոբիլային ճանապարհների, թունելների, կամուրջների, գետնուղիների նախագծերի մշակման ու գեոդեզիական, ինժեներա-երկրաբանական աշխատանքների իրականացման նկատմամբ ներդրված որակի կառավարման համակարգի համար Երևանի քաղաքապետարանի «Երևաննախագիծ» ՓԲԸ-ն ստացել է ԻՍՕ 9001-2008 «Որակի կառավարման համակարգեր․ Պահանջներ» միջազգային ստանդարտի պահանջներին համապատասխանության սերտիֆիկատ։
ԻՍՕ 9000 շարքի միջազգային ստանդարտները որակի միջազգային փաստաթղթերի հիմնարար համալիր է, որը ներառում է կիրառման բազմաթիվ բնագավառներ։ Դրանք սահմանում են որակի կառավարման համակարգի նկատմամբ այնպիսի պահանջներ, որոնք ապահովում են կոնկրետ արտադրանքի մրցունակությունը և որակը։ Ընդ որում՝ նշված ստանդարտներն արտացոլում են որակի բնագավառում համաշխարհային փորձը և դիտարկում են որակի ապահովման վերաբերյալ հարցերի լայն շրջանակ` մարքեթինգից մինչև արտադրանքի ուտիլիզացիա։
ԻՍՕ-ի նպատակը միջազգային ստանդարտացման և զարգացման միջոցով պետությունների միջև ապրանքների և ծառայությունների փոխանակման ապահովմանը, ինչպես նաև տնտեսական և գիտատեխնիկական բնագավառներում համագործակցության զարգացմանը նպաստելն է։
Նշենք նաև, որ արդյունավետ գործունեության և Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների սոցիալ-տնտեսական զարգացման մեջ մեծ ավանդի համար Երևանի քաղաքապետարանի «Երևաննախագիծ» ՓԲԸ-ն Հասարակական պարգևների և կոչումների Միջազգային կազմկոմիտեի կողմից արժանացել է «Եվրասիական Պետությունների Միության առաջատար ձեռնարկություն» կոչմանը։ Իսկ անձնական ներդրման և պրոֆեսիոնալ գործունեության համար ընկերության տնօրեն, ճարտարապետության թեկնածու, պրոֆեսոր Սիրեկան Օհանյանը պարգևատրվել է «Եվրասիական Պետությունների Միության պատվավոր քաղաքացի» շքանշանով: Ընկերության ևս երեք աշխատակից պարգևատրվել է «Եվրասիական Պետությունների Միության պատվավոր քաղաքացի» պարգևանշանով։

ЗАО «Ереванпроект» вручен сертификат соответствия требованиям международного стандарта
За внедрение системы управления качеством, установленной в отношении объектов жилищного, общественного, коммунального строительства, систем инженерных коммуникационных линий, за разработку проектов автомобильных дорог, туннелей, мостов и осуществление геодезических, инженерно-геологических работ ЗАО «Ереванпроект» мэрии Еревана получило сертификат соответствия требованиям международного стандарта ИСО 9001-2008 «Системы менеджмента качества. Требования».
Серия стандартов ИСО 9000 затрагивает различные аспекты управления качеством. Вышеупомянутые стандарты отражают мировой опыт в сфере качества и рассматривают широкий спектр вопросов относительно обеспечения качества- начиная с маркетинга и заканчивая утилизацией продукции.
ИСО определяет свои задачи следующим образом: содействие развитию стандартизации и смежных видов деятельности в мире с целью обеспечения международного обмена товарами и услугами, а также развития сотрудничества в научно-технической и экономической областях.
Отметим также, что за высокую и профессиональную деятельность и большой вклад в социально-экономическое развитие государств-членов Евразийского экономического союза международный оргкомитет по общественным наградам и званиям присвоил диплом «Предприятие лидер Евразийского Союза Государств» ЗАО «Ереванпроект» мэрии Еревана.
За высокие результаты в профессиональной деятельности и за большой личный вклад кандидат архитектуры, профессор Сирекан Оганян награжден орденом «Почетный гражданин Евразийского Союза Государств». Еще 3 сотрудника «Ереванпроекта» награждены памятным знаком «Почетный гражданин Евразийского Союза Государств».