Երևանում վերաբացվել է «Հայաստան» կինոթատրոնը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, պաշտոնատար այլ անձանց հետ ներկա է գտնվել մայրաքաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում «Հայաստան» կինոթատրոնի բացման արարողությանը:
Շրջայցի ընթացքում Հանրապետության Նախագահն ու Երևանի քաղաքապետը ծանոթացել են 2013 թվականից կինոթատրոնում իրականացված վերանորոգման աշխատանքներին և կատարված ներդրումների արդյունքում ստեղծված ժամանակակից ընտանեկան ժամանցի կենտրոնի հնարավորություններին:
Միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան կենտրոնում գործելու են նաև խաղասրահներ, երաժշտական ժամանցի կենտրոն, սննդի կետեր, սրճարաններ: Պատասխանատուների հավաստմամբ` նախատեսվում է, որ 2-3 ամսից տեղում կգործի երաժշտական ժամանցի կենտրոնը: Կինոթատրոնի վերակառուցմանը զուգահեռ բարեկարգվել է նաև հարակից այգու մոտ 1 հա տարածքը, որտեղ տնկվել են շուրջ 500 տարբեր ծառատեսակներ, նոր դիզայնով հիմնովին կառուցվել է այգու և շենքի լուսային ձևավորումը, վերանորոգվել են շատրվանները:
Կենտրոնում կիրականացվեն նաև բարեգործական ծրագրեր, կկազմակերպվեն երիտասարդ կինոգործիչների, կինոյի տեխնիկական մասնագետների ուսումնական դասընթացներ: Կինոթատրոնն այս տարի իր դռներն է բացելու նաև «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի մասնակիցների համար. ցուցադրվելու են փառատոնի մասնակից ֆիլմեր, հյուրընկալվելու են մասնակից ռեժիսորներն ու դերասանները, կազմակերպվելու են քննարկումներ, կինոդիտումներ:

В Ереване вновь открыт кинотеатр «Айастан»
Президент РА Серж Саргсян с мэром Еревана Тароном Маргаряном и другими должностными лицами, присутствовал на церемонии открытия кинотеатра «Айастан» в административном районе столицы Малатия –Себастия.
В ходе визита президент республики и мэр Еревана ознакомились с проделанными с 2013 года работами по реконструкции и возможностями современного семейного развлекательного центра.
В центре, соответствующем международным стандартам, будут действовать также игровые площадки, музыкальный развлекательный центр, пункты питания,, кафе. По словам ответственных лиц, через 2-3 месяца будет функционировать центр музыкального досуга.
Параллельно с реконструкцией кинотеатра,  благоустроена также территория прилегающего парка площадью около 1 га, где посажено около 500 различных видов деревьев. В совершенно новом дизайне построено световое оформление парка и здания, отремонтированы фонтаны в саду.
В центре будут также осуществляться благотворительные программы, организовываться учебные курсы молодых деятелей кино, технических специалистов кино.
В этом году кинотеатр также откроет свои двери для участников международного кинофестиваля «Золотой абрикос».