Հավաստագրեր՝ մարդկային ռեսուրսների կառավարման դասընթացների մասնակիցներին
Երևանի քաղաքապետարանի որդեգրած նոր ռազմավարությունը միտված է ստեղծելու և ներդնելու մարդկային ռեսուրսների կառավարման նոր ձևաչափեր և մոտեցումներ: ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հետ համատեղ քաղաքապետարանը նախաձեռնել և անցկացրել է չորսօրյա ինտերակտիվ վերապատրաստում՝ «Մարդկային ռեսուրսների կառավարման ժամանակակից մոտեցումները» թեմայով:
Ծրագրի այս փուլին մասնակցել է քաղաքապետարանի աշխատակազմի մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության և 12 վարչական շրջանի ավելի քան 20 աշխատակից:
Ամփոփիչ հանդիպմանը ներկա Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, դասընթացների մասնակիցներին հանձնելով հավաստագրերը, համոզմունք է հայտնել, որ մասնագիտական նոր գիտելիքներն ու հմտությունները կօգնեն բարձրացնել աշխատանքի արդյունավետությունը, ինչպես նաև մարդկային ռեսուրսների կառավարման յուրաքանչյուր մասնագետ պետք է տիրապետի ՄՌԿ կարևոր գիտելիքներին և դրանց օգտագործման գործիքակազմին:
Քաղաքապետարանն այժմ ներդնում է թվային նոր գործիքներ, որոնք էապես կնպաստեն մատուցվող ծառայությունների որակի բարելավմանը:
Քաղաքապետի խորհրդական Մերի Մարգարյանը տեղեկացրել է, որ աշխատակազմերի հետ ուսուցողական՝ ընդունված ձևաչափերից դուրս ինտերակտիվ վերապատրաստումները լինելու են շարունակական:

Сертификаты участникам курсов по управлению людскими ресурсами
Новая стратегия мэрии Еревана нацелена на создание и внедрение новых форматов в управлении людскими ресурсами. В сотрудничестве с Программой развития ООН мэрия предприняла и провела курсы усовершенствования на тему «Современные подходы в управлении людскими ресурсами».
В данном этапе программы приняло участие 20 сотрудников управления кадрами мэрии и соответсвующих отделов 12 административных районов.
Мэр Еревана Грачья Саргсян присутствовал на финальной встрече и вручил сетификаты участникам. Мэр выразил надежду в том, что полученные знания и навыки помогут повысить эффективность работы.
В настоящее время мэрия вводит новые цифровые инструменты для значительного усовершенствования уровня предоставляемых услуг. Советник мэра Мери Маргарян сообщила, что подобные интерактивные курсы усовершенствования будут проводиться и в дальнейшем.