Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը ներկայացրել է Նոր Նորք վարչական շրջանի նոր ղեկավարին
22.06.2022Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը Նոր Նորք վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Արմեն Մհերյանին: Կարևորելով վարչական շրջանների աշխատակազմերի դերը՝ քաղաքապետ Սարգսյանը նկատել է, որ վերջինները պետք է մշտական կապի մեջ լինեն բնակիչների հետ ու տեղերում հասկանան առկա խնդիրները:
«Քաղաքում նախաձեռնված լայնածավալ նախագծերին զուգահեռ՝ վարչական շրջաններից յուրաքանչյուրն էլ իր հերթին է ծրագրեր իրականացնում: Շատ կարևոր է, որ դուք մշտական շրջայցերի ընթացքում տեղերում ծանոթանաք վարչական շրջանների խնդիրներին, ու բնակիչների հետ միասին կարողանանք գտնել արդյունավետ լուծումներ»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Ներկայացնելով հիմնական այն ոլորտները, որոնց ուղղությամբ անհրաժեշտ է հստակ քայլեր ձեռնարկել, քաղաքապետը նշել է, որ խնդիրների լուծման հարցում ակնկալում է արդյունավետ ու հետևողական աշխատանք:
Կատարած աշխատանքի համար շնորհակալություն հայտնելով վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Սուրեն Ղամբարյանին և աշխատակազմին՝ քաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ նոր ղեկավարի հետ ևս աշխատանքը կլինի արդյունավետ ու կապահովի ցանկալի արդյունքներ:

Мэр Грачья Саргсян представил нового главу района Нор Норк
22.06.2022Мэр Еревана Грачья Саргсян представил новоназначенного главу адмиистративного района Нор Норк Армена Мгеряна аппарату административного района.Подчеркнув важность роли административных районов, мэр Саргсян отметил, что они всегда должны находиться в контакте с гражданами и делать все возможное, чтобы на месте находить решения проблемам.
«Наряду с широкомасштабными проектами, осуществляемыми в столице, каждый район реализовывает и собственные проекты. Важно, чтобы проблемы были под постоянным наблюдением и оптимальные решения находились в процессе работы с жильцами», – подчеркнул мэр.
Представив основные сферы, где требуется предпринять решительные меры, Грачья Саргсян отметил, что ожидает эффективной и систематической работы.
Поблагодарив бывшего главу района Сурена Гамбаряна за проделанную работу, мэр выразил уверенность, что с новым руководителем работа также будет плодотворной и будут достигнуты желаемые результаты.