Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոգեշվար Սանգվանիի հետ: Շնորհավորելով դեսպանին Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունը սկսելու առիթով՝ քաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանատան հետ ձևավորված ջերմ հարաբերություններն այսուհետ ևս կլինեն շարունակական: Հատկանշելով հայ-հնդկական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը բարձր է գնահատել Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի, ինչպես նաև Հնդկաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանի դերը:
«Երևանի քաղաքապետարանի և Հնդկաստանի դեսպանատան միջև ձևավորված է կառուցողական ու հաջողված փոխգործակցություն, և ես վստահ եմ, որ այսուհետ ևս այն կլինի շարունակական: Իսկ ինչ վերաբերում է երկու մայրաքաղաքների համագործակցությանը, ապա պետք է նշեմ, որ դեռևս 2008 թվականին Երևանի և Դելիի միջև ստորագրվել է բարեկամության մասին փոխըմբռնման հուշագիր, որը, սակայն, կարծում եմ կարիք ունի թարմացման, որպեսզի երկուստեք համագործակցությունը գործնական ընթացք ստանա»,- նշել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և շնորհավորանքի համար՝ ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոգեշվար Սանգվանին իր հերթին ընդգծել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի հնարավորը, որպեսզի Երևանի և Դելիի միջև ընդլայնվեն համագործակցության շրջանակներն ու կյանքի կոչվեն փոխշահավետ ծրագրեր:
«Պարոն քաղաքապետ, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում գործակցության եզրերն իսկապես բազմազան են, և վստահեցնում եմ Ձեզ, որ իմ լիազորությունների շրջանակում կանեմ հնարավորը՝ համագործակցության ծրագրերի հաստատման ու ընդլայնման ուղղությամբ»,- նշել է Յոգեշվար Սանգվանին:

Мэр Тарон Маргарян встретился с чрезвычайным и полномочным послом Индии в РА
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с новоназначенным чрезвычайным и полномочным послом Индии в РА Йогешваром Сангваном. Поздравив посла с началом дипломатической миссии в Армении, мэр выразил уверенность, что сформированные теплые отношения с посольством продолжатся и впредь. Подчеркнув нынешний высокий уровень армяно-индийских отношений, Тарон Маргарян высоко оценил роль посла Индии в РА, а также роль посла РА в Республике Индия.
«Между мэрией Еревана и посольством Индии сформировано конструктивное и успешное сотрудничество. Относительно сотрудничества между двумя столицами, следует отметить, что еще в 2008 году был подписан меморандум о взаимопонимании, который нуждается в пересмотре, для того чтобы сотрудничество между двумя городами перешло в практическую плоскость»,-подчеркнул мэр Еревана.
Выразив благодарность за теплый прием и поздравления, чрезвычайный и полномочный посол Индии в РА Йогешвар Сангван в свою очередь подчеркнул, что в рамках своих полномочий сделает все возможное, чтобы между Ереваном и Дели были расширены рамки сотрудничества и реализованы взаимовыгодные программы.
«В сферах, представляющих взаимный интерес, возможности сотрудничества многогранны и уверяю вас, господин мэр, что в рамках своих полномочий сделаю все возможное для установления и расширения программ сотрудничества»,-отметил Йогешвар Сангван.