Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել «Սրտաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի» հիմնադրման 55-ամյակին նվիրված համաժողովի բացմանը
30.09.2016
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ՀՀ առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանի և առողջապահության ոլորտի պաշտոնատար մի շարք անձանց հետ ներկա է գտնվել Լևոն Հովհաննիսյանի անվան «Սրտաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի» հիմնադրման 55-ամյակին նվիրված ԳԱԱ անցկացված համաժողովի բացմանը:
Շնորհավորելով ինստիտուտի հիմնադրման 55-ամյակի առիթվ և ողջունելով համաժողովի անցկացումը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը բարձր է գնահատել ինստիտուտի դերը առողջապահության ոլորտում:
«Սրտաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի անցած այս 55 տարիներին եղել են և´ խոչընդոտներ, և´ ձեռքբերումներ: Թեև վերջին տարիներին այստեղ կային կառավարման որոշակի խնդիրներ, այսօր արդեն դրանք հաղթահարված են ու այժմ ինստիտուտը բռնել է զարգացման նոր ուղի: Վստահեցնում եմ, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում լինելու է ձեր կողքին և առողջապահության նախարարության հետ համատեղ աջակցելու է բոլոր այն ծրագրերին, որոնք ինստիտուտը դրել է իր առջև և ծառայեցնելու է մեր բնակչության առողջության պահպանմանը»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ երկօրյա համաժողովի ընթացքում փորձի և մտքերի փոխանակումն իր հերթին կարևոր դեր կունենա սրտաբանության բնագավառի արդի մարտահրավերների հաղթահարման գործում:
Լևոն Հովհաննիսյանի անվան «Սրտաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի» 55-ամյակի առթիվ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով է պարգևատրել ինստիտուտի կլինիկական լաբորատոր ախտորոշման բաժանմունքի վարիչ, բժշկական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Վիլիս Մկրտչյանին:
«Սրտաբանության գիտահետազոտական ինստիտուտի» առիթմոլոգիայի բաժանմունքի վարիչ, բժշկական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Սվետլանա Գրիգորյանը, ընդհանուր սրտաբանության բաժանմունքի վարիչ, բժշկական գիտությունների թեկնածու Հայկ Քամալյանը և ինստիտուտի ինտերվենցիոն սրտաբանության և կլինիկական էլեկտրաֆիզիոլոգիայի բաժանմունքի վարիչ, բժշկական գիտությունների դոկտոր-պրոֆեսոր Աշոտ Հովհաննիսյանն էլ պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով:

Мэр Тарон Маргарян присутствовал на открытии форума, посвященного 55-летию со дня основания «Научно-исследовательского института кардиологии»
30.09.2016
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с министром здравоохранения РА Левоном Алтуняном и должностными лицами сферы здравоохранения присутствовал на открытии форума, посвященного 55-летию со дня основания «Научно-исследовательского института кардиологии» имени Левона Оганесяна.
Поздравив по случаю 55-летия со дня основания института и поприветствовав участников форума, мэр Тарон Маргарян высоко оценил роль института в сфере здравоохранения.
«За прошедшие 55 лет у научно-исследовательского института кардиологии были и трудности, и достижения. Уже сегодня здесь преодолены все те проблемы, связанные с управлением, которые были в последние годы, и теперь институт встал на новый путь развития. Заверяю вас, что мэрия Еревана, в рамках своих полномочий, будет всегда поддерживать вас и совместно с министерством здравоохранения будет содействовать всем тем программам, которые поставил перед собой институт и которые послужат охране здоровья нашего населения»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Мэр Еревана Тарон Маргарян по случаю 55-летия со дня основания «Научно-исследовательского института кардиологии» имени Левона Оганесяна, наградил золотой медалью мэра Еревана заведующего отделения клинической лабораторной диагностики института, доктора медицинских наук, профессора Вилиса Мкртчяна.
Заведующий отделением аритмологии «Научно-исследовательского института кардиологии» доктор медицинских наук, профессор Светлана Григорян, заведующий отделением общей кардиологии, кандидат медицинских наук Айк Камалян и заведующий отделением интервенционной кардиологии и клинической электрофизиологии доктор медицинских наук, профессор Ашот Оганесян награждены почетными грамотами мэра Еревана.