Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շինարարի օրվա առթիվ պարգևատրել է ոլորտի մի շարք ներկայացուցիչների
Օգոստոսի երկրորդ կիրակի օրը նշվող շինարարի օրվան ընդառաջ կազմակերպվել է միջոցառում, որին ներկա են գտնվել նաև ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Մասնագիտական տոնի առթիվ շնորհավորելով շինարարներին` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն առանձնահատուկ ընդգծել է մայրաքաղաքի զարգացման գործում այս ոլորտի դերը:
«Հատկապես վերջին տարիներին, երբ Երևանում շինարարությունն ակտիվացել է, պետք է միասնական ջանքեր գործադրենք նոր տեխնոլոգիաների կիրառմամբ ոլորտը զարգացնելու և փորձառու կազմակերպություններ և մասնագետներ ունենալու համար, որպեսզի կարողանանք Երևան քաղաքն էլ ավելի զարգացնել: Եվ ես վստահ եմ, որ միասին կարող ենք կառուցել մեր բոլորի երազած քաղաքը: Բոլորիս մաղթում եմ, որ մեր քաղաքում երբեք չլռի շինարարական մուրճի ձայնը», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Շինարարի օրվա առթիվ արդյունավետ և բարեխիղճ աշխատանքի համար Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի ինժեներական գեոդեզիայի ամբիոնի վարիչ, տնտեսագիտության թեկնածու Սուրեն Թովմասյանը պարգևատրվել է Երևանի քաղաքապետի Ոսկե մեդալով:
Մասնագիտական օրվա առթիվ ճարտարապետության և շինարարության ոլորտում ներդրած ավանդի համար Երևանի քաղաքապետի պատվոգրի են արժանացել նաև ոլորտի մի շարք ներկայացուցիչներ:
Տոնական օրվա շրջանակում շինարարներին շնորհավորել և պարգևներ է հանձնել նաև ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրով է պարգևատրվել նաև «Երևաննախագիծ» ՓԲԸ-ի բաժնի վարիչ Հովհաննես Մեյրոյանը:

Мэр Тарон Маргарян наградил ряд представителей сферы по случаю Дня строителя
Каждый год во второе воскресенье августа отмечается День строителя. В преддверии праздника было организовано мероприятие, на котором присутствовали также премьер-министр РА Карен Карапетян и мэр Еревана Тарон Маргарян.
Поздравив строителей с профессиональным праздником, мэр Тарон Маргарян подчеркнул особую роль данной сферы в развитии столицы.
«За последние годы в Ереване активизировались работы по строительству, и мы должны приложить совместные усилия для развития сферы с использованием новых технологий, а также привлечения опытных специалистов и компаний, чтобы Ереван стал более развитым. Я убежден, что вместе мы сможем построить город нашей мечты. Всем нам желаю, чтобы в нашей столице не смолкал стук молота строителя»,- отметил Тарон Маргарян.
По случаю Дня строителя за вклад и добросовестный труд, заведующий кафедрой инженерной геодезии национального университета архитектуры и строительства РА, кандидат экономических наук Сурен Товмасян награжден Золотой медалью мэра Еревана.
По случаю профессионального праздника, за весомый вклад в сферу строительства и архитектуры, ряд представителей сферы удостоились почётной грамоты мэра Еревана.
В рамках праздничного мероприятия, представителей сферы поздравил и наградил также премьер-министр РА Карен Карапетян. Заведующий отделом ЗАО «Ереваннахагиц» Ованес Мейроян награжден благодарственной грамотой премьер-министра РА.