Քննարկվել են Երևանի և բելառուսական քաղաքների միջև համագործակցության հեռանկարները
Երևանի և բելառուսական քաղաքների հնարավոր համագործակցության ուղղություններն են քննարկվել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Դավիթ Օհանյանի և Բելառուսի Հանրապետության արդյունաբերության նախարարի 1-ին տեղակալ Գենադի Սվիդերսկիի հանդիպման ժամանակ: Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Երևանի քաղաքապետի գլխավոր խորհրդական Վանո Վարդանյանը և ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկը:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետի տեղակալը նշել է, որ Երևանի և բելառուսական քաղաքների բազմակողմ համագործակցության հիմքում Հայաստանի և Բելառուսի բարեկամական ու գործընկերային հարաբերություններն են: Դավիթ Օհանյանը կարևորել է նաև այն փաստը, որ ներկայում երկու երկրներն էլ ԵԱՏՄ անդամներ են, ինչն առևտրատնտեսական համագործակցությունն ընդլայնելու նոր հեռանկարներ է ստեղծում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Բելառուսի Հանրապետության արդյունաբերության նախարարի 1-ին տեղակալ Գենադի Սվիդերսկին իր հերթին նկատել է, որ բազմակողմ համագործակցության լայն դաշտ կա, և իր պատրաստակամությունն է հայտնել նպաստել երկուստեք փոխգործակցության խթանմանը: Կողմերը պայմանավորվել են առաջիկայում շարունակել քննարկումները` քաղաքային տնտեսության տարբեր բնագավառներում հնարավոր համագործակցության շուրջ:

Обсуждены перспективы сотрудничества между Ереваном и белорусскими городами
В ходе встречи заместителя мэра Еревана Давида Оганяна с первый заместителем министра промышленности Республики Беларусь Геннадием Свидерским были обсуждены возможные направления сотрудничества между Ереваном и белорусскими городами. Во встрече приняли участие также главный советник мэра Еревана Вано Варданян и чрезвычайный и полномочный посол Республики Беларусь в РА Игорь Назарук.
Поприветствовав гостей от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна, заместитель мэра отметил, что в основе многостороннего сотрудничества между Ереваном и белорусскими городами лежат дружественные и партнерские отношения Армении и Беларусии. Давид Оганян подчеркнул также тот факт, что обе страны являются членами Евразийского экономического союза, что в свою очередь создает новые возможности для расширения торгово-экономического сотрудничества.
Выразив благодарность за теплый прием, первый заместитель министра промышленности Республики Беларусь Геннадий Свидерский отметил, что существует широкое поле для многостороннего сотрудничества и выразил свою готовность способствовать развитию двустороннего взаимодействия. Стороны договорились продолжить обсуждения возможного сотрудничества в разных сферах городского хозяйства.