Մեկնարկել է «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման, արդիականացման, կանոնակարգման ու բարեկարգման ծրագրի երկրորդ փուլը
08.09.2016Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ մեկնարկած Գլխավոր պողոտայի «Վերնիսաժի» տարածքի վերակառուցման, արդիականացման, կանոնակարգման ու բարեկարգման ծրագրով նախատեսված աշխատանքների առաջին փուլը հիմնականում ավարտված է: Այսօր արդեն «Վերնիսաժի» աշխատակիցներն իրենց գործունեությունը ծավալում են ավելի բարեկարգ ու հարմարավետ պայմաններում: Առաջին փուլով նախատեսված աշխատանքների ավարտին զուգահեռ` արդեն իսկ մեկնարկել է նաև տարածքի բարեկարգման երկրորդ փուլը, ինչի ավարտից հետո շուրջ 20 տարվա պատմություն ունեցող «Վերնիսաժը» կդառնա Երևանի այցեքարտերից մեկն ու լիարժեքորեն կներկայացնի քաղաքային այս մշակույթը:
Նշենք, որ ներդրումային այս ծրագրի նպատակը Նալբանդյան-Հանրապետության փողոցների միջանկյալ հատվածում Գլխավոր պողոտայի բարեկարգված այգու տրամաբանական շարունակությունը հանդիսացող «Վերնիսաժի» հատվածը ևս ներկայանալի ու հարմարավետ հանրային տարածք դարձնելն է: Քաղաքապետարան-մասնավոր հատված համագործակցությամբ, շուրջ 2000 տնտեսվարողների գործունեության կանոնակարգմանը զուգահեռ, «Վերնիսաժում» հարմարվետ պայմաններ կապահովվեն նաև զբոսաշրջության, լիարժեք հանգստի ու ժամանցի կազմակերպման համար:

Стартовал второй этап программы по реконструкции, модернизации и благоустройству «Вернисажа»
Первый этап работ, предусмотренных программой по реконструкции, модернизации и благоустройству «Вернисажа», стартовавшей по поручению мэра Еревана Тарона Маргаряна, в основном завершен. С сегодняшнего дня сотрудники Вернисажа осуществляют свою деятельность в более комфортных условиях. Параллельно с завершением работ первого этапа, уже начаты работы второго этапа по благоустройству территории, после завершения которого имеющий почти 20-летнюю историю «Вернисаж» станет одной из визитных карточек Еревана и сможет полноценно представлять городскую культуру.
Отметим, что цель инвестиционной программы- сделать «Вернисаж» презентабельной и удобной общественной территорией.
В рамках сотрудничества мэрия-частный сектор, параллельно с регулированием деятельности почти 2000 предпринимателей, на территории «Вернисажа» будут обеспечены удобные условия для туристов, организации полноценного отдыха и развлечений.