Նոր ավտոբուսների առաջին խմբաքանակն այսօրվանից երթուղում է
26 համարի երթուղին, որն Աջափնյակի Լուկաշին թաղամասը քաղաքի կենտրոնով կապում է Նորք Մարաշին, որոշակիորեն կթեթևացնի բնակիչների հոգսը: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում երթուղի դուրս կգան մնացած ավտոբուսները, իսկ նոր երթուղիների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ:
Մի քանի նկատառում ուղևորների համար.
• պետք է վճարել նստելիս։ Մետաղադրամ ընդունող սարքը «վերցնում է» միայն 100 դրամանոցներ։ Եթե չունեք 100 դրամանոց՝ վարորդն սկզբնական շրջանում կարող է մանրել, բայց խիստ ցանկալի է ունենալ 100-դրամանոցը։ Շուտով կունենանք նաև էլեկտրոնային վճարման համակարգ,
• ավտոբուսի սրահը տեսահսկվում է՝ ուղևորների և, ընդհանրապես, երթևեկության անվտանգության նկատառումներից ելնելով,
• վարորդները հատուկ համազգեստով են, հատուկ հրահանգավորված են երթևեկության ընթացքում չծխելու և հեռախոսով չխոսելու պահանջի մասին:
«Տրանսպորտի ռեֆորմը բնականոն ընթացքի մեջ է: Միասին բոլոր խնդիրները լուծելու ենք՝ հաջորդաբար», - ասել է Երևանի քաղաքապետը:

Первая партия новых автобусов выходит на маршрут
Маршрут 26, который соединяет квартал Лукашина в районе Ачапняк с районом Норк Мараш через центр города, удобен для граждан. Мэр Еревана Айк Марутян сообщил, что остальные автобусы выйдут на маршрут в ближайшее время, а информация относительно маршрутов будет предоставлена дополнительно.
Несколько заметок для пассажиров:
• при себе иметь монеты в 100 драмов, так как платежный аппарат принимает только их. В случае необходимости водитель сможет помочь с разменом. В ближайшее время будут установлены электронные платежные системы.
• кабина автобусов имеет систему видеонаблюдения исходя из соображений безопасности пассажиров и транспортного движения в целом;
• водители носят спец.форму, не курят и не разговаривают по телефону во время вождения.
«Транспортная реформа идет своим чередом. Только благодаря совместным усилиям мы сможем последовательно решить все проблемы»,-отметил мэр.