Փետրվարի 13-17-ը Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների սոցիալական ցանցերի էջերում և էլեկտրոնային հասցեներով ստացվել է 74 նամակ
23.02.2017
Փետրվարի 13-17-ը Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների սոցիալական ցանցերի էջերում և էլեկտրոնային հասցեներով ստացվել է 74 նամակ, որից 68-ին տրվել է համապատասխան լուծում, իսկ 6-ն ընթացքի մեջ է:
Հարցերի մեծ մասը վերաբերել է ձնամաքրման աշխատանքներին, կոմունալ տնտեսության, իրավաբանական, սոցիալական ոլորտներին, ինչպես նաև օգտատերերը մի շարք հարցեր են հղել քաղաքապետարանի աշխատակազմի գործունեության վերաբերյալ, ինչպիսիք են «Թեժ գծի» հեռախոսահամարները, քաղաքացիների ընդունելությանը մասնակցելու, քաղաքապետարանին դիմում ներկայացնելու ձևաչափերը:
Տեղեկացնում ենք, որ մեր համաքաղաքացիները կարող են նաև էլեկտրոնային տարբերակով նամակներ ուղղել Երևանի քաղաքապետարան սոցիալական ցանցերի էջերի միջոցով` ֆեյսբուքում /FB/Yerevanmunicipality/ և թվիթերում /@evnmunicipality/, ինչպես նաև pressyerevan@yerevan.am էլեկտրոնային հասցեով:

С 13-го по 17-е февраля посредством страниц социальных сетей мэрии Еревана и административных районов получено 74 письма
23.02.2017
С 13-го по 17-е февраля посредством страниц социальных сетей и электронной почты мэрии Еревана и административных районов получено 74 письма, 68 из которых получили соответствующее решение, 6 находятся в процессе решения.
Большая часть вопросов касалась работ по уборке снега, к сферам коммунального хозяйства, социального обеспечения. Ряд вопросов пользователей относился также к деятельности аппарата мэрии, включая телефоны «Горячей линии», участия в приеме граждан, формату подачи заявлений в мэрию.
Сообщаем, что наши сограждане могут также направлять электронные сообщения на страницу мэрии Еревана на Facebook /FB/Yerevanmunicipality/ и в Twitter /@evnmunicipality/, а также на электронный адрес pressyerevan@yerevan.am .