Շախմատի բաց մրցաշար՝ Երևանում
Երևանում մեկնարկել է «Yerevan Open» շախմատի միջազգային բաց մրցաշարը, որը կազմակերպել է Երևանի շախմատի ֆեդերացիան՝ Երևանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցությամբ: Մրցաշարն անկախությունից ի վեր Հայաստանում անցկացվող ամենամեծ բաց առաջնությունն է:
Հանդիսավոր մեկնարկին ներկա Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանն ու քաղաքապետի տեղակալ Գայանե Մելքոմ Մելքոմյանը ողջունել և հաջողություն են մաղթել մասնակիցներին:
Մրցաշարին մասնակցում է ՖԻԴԵ-ի վարկանիշ ունեցող 311 շախմատիստ՝ 14 երկրից, այդ թվում՝ գրոսմայստերներ և միջազգային վարպետներ: Մրցանակային ֆոնդը կազմում է 11 մլն ՀՀ դրամ:

Открытый шахматный турнир в Ереване
В Ереване начался международный шахматный турнир «Yerevan Open», который организован Шахматной федерацией Еревана в сотрудничестве с мэрией Еревана.
Этот турнир является самым крупным соревнованием в Армении за период независимости.
На торжественном открытии присутствовали президент Шахматной федерации Еревана Мхитар Айрапетян и заместитель мэра Гаяне Мелком Мелкомян, которые приветствовали участников и пожелали им успеха.
В турнире участвует 311 шахматистов, имеющих рейтинг ФИДЕ, из 14 стран. Среди участников – гроссмейстеры и международные мастера. Призовой фонд составляет 11 миллионов драмов.